Р азследващият журналист на Нова ТВ Вероника Димитрова получи брутални заплахи от председателя на политическата партия "Солидарност" и лидер на националното мешере Христо Младенов.

Той ги отправи ден след излъчването на репортаж, в който репортерът разкрива връзките на кандидат за общински съветник от партията с джебчийската мафия в Игнатиево  - тема, по която Димитрова работи преди време.

Както стана ясно от разследването, номинираният за общински съветник Васил Стоянов и съпругата му Евгения (една от джебчийките) се издържат от кражбите, извършвани предимно във варненски мол. С чуждите пари семейството си е построило и истински палат в квартала.

"Аз снощи те прокълнах!

Аз онзи път ти казах - когото аз съм прокълнал, до шест месеца е пострадал жестоко. Аз те линчувам! Това е моят неписан закон и ти отиваш на кино", ядосано заплашва Младенов в телефонен разговор с журналистката. И продължава:

"Как  може три дена преди изборите да го пуснеш (уличаващия материал - бел.ред.), а не го пусна след изборите. За да можеш да си взимаш заплатата, кирливата заплата?

Ти смали моите избиратели с 50% надолу", търси й сметка той.

По думите на Младенов репортажът е обвързал "Солидарност" с организираната престъпност, но не той е избрал и сложил въпросния кандидат в листите, а законът.

Той предупреждава, че за Нова ТВ вече има забрана за влизане в ромските квартали, тъй като населението е настроено негативно. "Опитай се да влезеш в някой квартал, докато не изляза аз по телевизията да видиш как ще ви посрещнат". И още: "Хората ми се обаждат и викат - тази ще бъде линчувана в ромските квартали. Който влезе от Нова ТВ, а и покрай теб ще отидат и другите журналисти".

Заплахите обаче не се простират само до телевизията:

"Ти знаеш ли, че може да стане сега бунт в България?

Може да стане гражданска война". Освен устните жалби, Младенов смятал да подаде жалби и до всички институции - "за да знаем следващия път с кого не бива да се занимаваме". Той е уверен във връзките, които има:

"Знаеш, че аз имам достъп до всички съдебни власти и в България, и в Европа", казва лидерът на "Солидарност".

Вероника Димитрова разкри, че е получила няколко подобни обаждания в сряда. Освен това, хора от Игнатиево я предупредили, че "й готвят нещо".

Партията „Солидарност” е основана преди осем години. Предполага се, че големите политически формации са я ползвали като донор на гласове.

Първа официално предизборно споразумение със "Солидарност" подписва БСП

Сега лидерът Младенов твърди, че подкрепата им ще получи ГЕРБ и че политиката на Бойко Борисов "засега най-добре ни пасва на нас".

По темата за насилието и заплахите срещу журналисти от последните години в студиото на "Здравей, България" по Нова ТВ гостуваха Васил Иванов, Анна Заркова и Генка Шикерова, които също са пострадали от атаки срещу тях заради работата им като журналисти. Целия разговор и коментарите им гледайте във видеото.

Обратно в сайта X

ДОСТЪП ЗА ЛОГНАТИ ПОТРЕБИТЕЛИ За да пишете, оценявате или докладвате коментари, моля логнете се в профила си.

  1. Запомни ме
забравена парола Полетата маркирани с * са задължителни
Полето Потребителско име не трябва да е празно.
Полето E-mail не трябва да е празно.
Полето Парола не трябва да е празно.
Полето Повторете паролата не трябва да е празно.
  1. Декларирам, че съм се запознал с Общите условия за ползване на услугите на Нетинфо.
Полетата маркирани с * са задължителни
<p>Предлагат всички&nbsp;ваксинации да бъдат вписани в електронните досиета</p>

Здравният министър: Всички ваксинации да бъдат вписани в електронните досиета

България Преди 1 минута

В мотивите се посочва, че целта на промяната е да бъде улеснен достъпът до информация за извършените имунизации

Шпионка с мустаци? Избягала котка предизвика суматоха в Белия дом

Шпионка с мустаци? Избягала котка предизвика суматоха в Белия дом

Любопитно Преди 3 часа

Наскоро обаче имаше още един подобен случай, когато малко дете успя да влезе на територията на американското президентство

Снимката е илюстративна

Дърво падна и премаза автомобил в София

България Преди 4 часа

Инцидентът е станал в столичния квартал "Свобода"

<p>Втори кръг на преговори: Ще се разберат ли САЩ и Иран за ядрената програма</p>

Втори кръг на преговори в Рим: Ще се разберат ли САЩ и Иран за ядрената програма

Свят Преди 4 часа

Американската делегация е водена от специалния пратеник за Близкия изток Стив Уиткоф, а иранския екип – от външния министър Абас Арагчи

Благодатният огън: И тази година без църковна делегация от България до Йерусалим

Благодатният огън: И тази година без църковна делегация от България до Йерусалим

България Преди 5 часа

Той ще бъде пренесен довечера от Синодната палата в София, където се пази, за да стигне до всички църкви в страната

Новите алгоритми на OpenAI халюцинират повече от преди

Новите алгоритми на OpenAI халюцинират повече от преди

Технологии Преди 5 часа

Повечето интелект изглежда идва и с повече грешки

Ще унищожи ли Тръмп долара?

Ще унищожи ли Тръмп долара?

Свят Преди 5 часа

Експертите са категорични, че най-големият губещ от политиката на САЩ за митата е американският долар

<p><strong><span style="color:#ff0000;">Велика събота е!</span></strong> Най-благословеният ден</p>

Велика събота е! Последният ден от Страстната седмица

Любопитно Преди 5 часа

Той е посветен на скръбта за починалия на кръста Спасител Христос, но и на очакването на Неговото Възкресение

Как да не се скараме с роднините по празниците?

Как да не се скараме с роднините по празниците?

Любопитно Преди 5 часа

Набола тема за всеки българин преди Великден

Вижте защо е специален и какво значение има денят преди Великден

Вижте защо е специален и какво значение има денят преди Великден

Любопитно Преди 5 часа

Велика събота е ден между мрака и светлината – време на тишина, тъга и очакване

Цар Калоян

19 април: Погребан е българският крал – Ромеоубиеца

Любопитно Преди 5 часа

Вижте какво се е случило на тази дата в историята

Въздушна тревога е в Одеса и областта

Въздушна тревога е в Одеса и областта

Свят Преди 14 часа

Сирените бяха задействани в 21:53 часа

Лек автомобил блъсна колоездач в София

Лек автомобил блъсна колоездач в София

България Преди 14 часа

Велосипедистът не е тежко пострадал