"На г-н Пеевски му беше вменено, че аз съм човека, заради когото агитката на ЦСКА подкрепя Ганчев. Вменено му беше, че ударят ли ме мен и аз влезна ли в затвора, те ще овладеят агитката на ЦСКА и ще изхвърлят г-н Ганчев, а г-н Пеевски ще овладее клуба."

Така неформалният лидер на агитката на ЦСКА-София Росен Петров-Животното оправда влизането си в затвора през 2015 година пред NOVA.

Животното е осъден бивш наркодилър и националист, който твърди, че към момента се опитва да си подреди живота и го интересува само армейския спортен клуб. 

Петров беше зад решетките заради участие в организираната престъпна група на Златомир Иванов-Баретата. Твърди, че не е близък с Баретата, който познава отново от затвора - двамата са в Софийския централен през 2010 година.

Тогава Петров лежи за наркоразпространение.

Бивш наркопласьор, който не съжалява за това

"Не отричам, че съм разпространявал наркотици. Бил съм дете тогава. Спрях преди 15 години. И да съм спечелил пари, те отдавна са похарчени. Не съжалявам за това. Всеки си вади поуки", заявява Петров и допълва, че от сегашната си перспектива не би изживял младежкия си живот по този начин.

"Няма причина органите на реда да ме следят. Не правя нищо нередно. Целият ми живот е обвързан с ЦСКА", заявява Петров, който по думите му пребивава основно около ст. "Българска армия". Занимава се с фенклуба, яде и тренира там.

Властите не са съгласни. Петров отново попадна в ареста миналия месец, а в момента срещу него тече и дело. Причината са предполагаеми отправени заплахи към синдика на фалиралия ЦСКА Дора Милева по време на провалилия се търг за емблемата на клуба.

Агитката на ЦСКА-София
Агитката на ЦСКА-София Източник: БГНЕС

Петров й казал, че ще я "намери и на Луната".

"Думите са ми изкарани от контекста. Смисълът беше, че където и да направят търга, ние ще сме там. Каква заплаха има тук. Аз и от любов мога да последвам на луната", смята Петров, който от своя страна съди Милева за клевета.

Животното се смята за жертва на войната между Гриша Ганчев, който той подкрепя като собственик на "нашия си" ЦСКА, и неустановена група от хора, които са срещу клуба.

В неясните й граници влизат депутата от ДПС Делян Пеевски, опитал се овладее клуба, както и собственика на Лудогорец Кирил Домусчиев, който наддава за емблемата.

Агитките - побои, национализъм и ...    

Росен Животното носи голям брой татуировки върху себе си. Повечето са свъзани с ЦСКА. Една е по-различна

"Достатъчно съм националист, за да имам татуировка на Хан Аспарух", заявява той.

Петров би отишъл на границата да не допуска "нашественици", защото "няма български мъж, който не би отишъл с удоволствие да защитава родината си".

"Пребивавах 2 години в затвора и имах възможност да се запозная с голяма част от т.нар. бежанци. Там са доста. 99% са от Афганистан. Лежат за трафик на хора. Това не са бежанци", смята Петров.

Агитката на ЦСКА-София
Агитката на ЦСКА-София Източник: БГНЕС

Далеч от границата, той е готов да се разправя с други хора, които са му неприятни.

"Около 30 шумкари с маски и бухалки, чупят кафето (пред ст. Българска армия) и набиват един 55-годишен човек, който е бил с дъщеря си тук. Предполагаме, че са фенове на Левски", описва Петров скорошно нападение, заснето от камерите пред кафенето на ЦСКА.

"Четири момчета ги подгонват и долните псета бягат. Каня ги когато и където кажат. Ще им отговорим с достойнство", обърна се Животното към извършителите.  

Според Петров, в агитката на ЦСКА не се допуска пласиране на наркотици, въпреки слуховете за това.

В интимен план, заради затвора бившата му жена го напуска. Сега има приятелка, която много обича и е "най-прекрасната жена на света". Има и 17-годишен син.

"Искам да създам ново семейство и да бъда отговорен", казва още Росен Петров-Животното.  

В интервюто с него така и не стана въпрос за футбол.  

Обратно в сайта X

ДОСТЪП ЗА ЛОГНАТИ ПОТРЕБИТЕЛИ За да пишете, оценявате или докладвате коментари, моля логнете се в профила си.

  1. Запомни ме
забравена парола Полетата маркирани с * са задължителни
Полето Потребителско име не трябва да е празно.
Полето E-mail не трябва да е празно.
Полето Парола не трябва да е празно.
Полето Повторете паролата не трябва да е празно.
  1. Декларирам, че съм се запознал с Общите условия за ползване на услугите на Нетинфо.
Полетата маркирани с * са задължителни
ЦИК призова младите избиратели да гласуват

ЦИК призова младите избиратели да гласуват

България Преди 7 часа

От избирателната комисия съветват младежите да проверят къде ще гласуват

Израел удари най-голямото газово находище в Иран

Израел удари най-голямото газово находище в Иран

Свят Преди 10 часа

Беше нанесен и удар по петролен комплекс

<p>Тръмп заплаши да унищожи Иран за 4 часа</p>

Тръмп отправи финален ултиматум към Иран

Свят Преди 10 часа

Тръмп нарече американците, които са против войната с Иран, "глупави"

Тръмп обяви, че е въоръжил опозицията и кюрдите в Иран, те отричат

Тръмп обяви, че е въоръжил опозицията и кюрдите в Иран, те отричат

Свят Преди 11 часа

Хаменей обвини Тръмп, че е "престъпник" и че е лично замесен в подстрекаването на демонстрациите

АПИ спира 24-часовата пътна помощ за леки автомобили

АПИ спира 24-часовата пътна помощ за леки автомобили

България Преди 12 часа

Започват проверки на договорите от предходните месеци

В България съдят активист от САЩ за тероризъм в Чехия

В България съдят активист от САЩ за тероризъм в Чехия

България Преди 13 часа

В съдебната зала Лимесанд заяви, че „Палестина трябва да бъде свободна“

Разследват отравяне на кучета и обесване на котка

Разследват отравяне на кучета и обесване на котка

България Преди 13 часа

Мъж на 31 години от село Гърмен е задържан със заповед до 24 часа, след като е установен да влачи куче с товарен автомобил

Русия спаси десетки миньори след атака от Украйна

Русия спаси десетки миньори след атака от Украйна

Свят Преди 14 часа

Електроснабдяването е възстановено, а миньорите са изведени на повърхността

<p>Критичните 40 минути, в които НАСА ще загуби връзка с &bdquo;Артемис II&ldquo;</p>

40-те минути, в които екипажът на „Артемис II” ще загуби връзка със Земята

Свят Преди 14 часа

Исторически момент в космоса: Четиримата астронавти на НАСА остават напълно сами за 40 минути, докато Луната блокира всички сигнали към Земята. Вижте защо тази принудителна изолация е едновременно най-опасното и най-спокойното време от мисията

МААЕ предупреди за риск от ядрена авария в АЕЦ „Бушер“

МААЕ предупреди за риск от ядрена авария в АЕЦ „Бушер“

Свят Преди 14 часа

Иран критикува лично генералния директор на МААЕ Рафаел Гроси

Водно бедствие в Русия, загинали и хиляди евакуирани

Водно бедствие в Русия, загинали и хиляди евакуирани

Свят Преди 14 часа

Спасителните екипи продължават работата си, но се очакват нови дъждове

Мъж наряза гумите на 9 автомобила в София

Мъж наряза гумите на 9 автомобила в София

България Преди 14 часа

Извършителят действал в района на метростанция "Сливница"

„Не остарявай, любов“: Отиде си големият Михаил Белчев, Илияна Йотова с трогателни думи

„Не остарявай, любов“: Отиде си големият Михаил Белчев, Илияна Йотова с трогателни думи

България Преди 15 часа

Държавният глава изказва съболезнования на семейството и близките на обичания певец, композитор и поет

Красив, но смъртоносен: Гърция премахва емблематичен храст от училища и градини

Красив, но смъртоносен: Гърция премахва емблематичен храст от училища и градини

Свят Преди 15 часа

Здравните власти в Атина наредиха спешно изкореняване на популярния зокум (олеандър) около училища и паркове. Експерти предупреждават, че емблематичният храст е силно токсичен и може да причини сърдечен арест, докато еколози се обявиха против масовото премахване