Г лобалната мрежа Endeavor, подкрепяща 1563 предприемачи от 978 компании в 30 страни, избра нови трима български предприемачи от две компании на 75-ия международен селекционен панел (ISP) на организацията, който се проведе в София на 23-25 октомври. Сред тях за първи път има и българка.
Новите български предприемачи в мрежата на Endeavor са Райчо Райчев, основател и изпълнителен директор на EnduroSat, която проектира и произвежда нано-сателити, Владимир Давчев, създател и мажоритарен собственик на HelloHungry, най-голямата компания за онлайн доставка на храна в България и Румъния, обединяваща брандовете BG Menu и „Фабо“ (Lakom.bg) в България, и Oliviera в Румъния. A също така и Зорница Чyгреева, изпълнителен директор на HelloHungry. Тя е първата българка, избрана в глобалната мрежа от предприемачи на Endeavor.
На 75-ия международен селекционен панел на Endeavor в София бяха избрани общо 25 предприемачи, ръководещи 16 компании в 11 страни. Като част от мрежата на Endeavor, всички те получават достъп до експертизата на 3000 бизнес лидери, консултанти и ментори от цял свят, както и до редица услуги, насочени към подобряването на стратегията за растеж и оптимизирането на бизнес процесите на ръководените от тях компания. Endeavor ги подпомага и в привличането на клиенти, партньори и финансиране. Предприемачите на Endeavor участват също така в значими образователни и консултантски програми, разработени специално от партньори на организацията като EY, Harvard Business School, Stanford Graduate School и MIT.
Международните селекционни панели са финалната фаза от детайлния процес на подбор, през който преминава всеки предприемач, желаещ да се присъедини към Endeavor. Кандидатите се явяват на серия от интервюта, за да бъде установен лидерския им потенциал и желанието им да подпомагат развитието на предприемаческата екосистема, както и за да бъдат оценени перспективите пред компаниите им да растат значително в бъдеще. Интервютата се провеждат от ментори и членове на борда на директорите на Endeavor - топ бизнес лидери и инвеститори, а изборът на финала става с единодушие.
Предприемачите в глобалната мрежа на Endeavor, излъчени от българския офис на организацията вече са 14, а българските компании - 10. Останалите в мрежата са: Пресиян Каракостов, основател на Titan Gate, която предлага комбинация от консултантски услуги и продуктова платформа за оптимизиране на приходите от реклами за премиум издатели; Виктор Викторов и Васил Георгиев, създатели на онлайн магазина за облекла, обувки и спортна екипировка MyMall, развиващ дейност в България, Гърция и Румъния; Петър Митев, съоосновател на Chaos Group, която спечели технологичен Оскар за софтуерния си продукт V-Ray, използван масово в големите холивудски продукции; Любомир Янчев, съосновател на MClimate, който стана най-младият предприемач в Endeavor и който заедно със своя партньор Цани Събев внедриха на световния пазар ycтpoйcтвoтo Melissa зa диcтaнциoннo yпpaвлeниe нa климaтици; Юлиан Софрониев от Biodit, която разработва биометрични технологии за системи за сигурност и контрол на достъп; Венелин Димитров от SoftGroup, компания с пълно сериализационно софтуерно и хардуерно решение за фармацевтични компании и подизпълнители; Симеон Луков и Николай Недев, съоснователи на технологичната Browswave, която предлага иновативен софтуерен продукт за производители и търговци на потребителска електроника и бързооборотни стоки; Игор Левин, основател на българската „Електросфера“ (известна с бранда Antelope Audio), която е водеща в дигиталните аудиотехнологии в глобален мащаб. Продуктите на българската компания се използват от големи имена на световната музикална сцена от ранга на Андреа Бочели и Риана.
ISP-то на Endeavor в София беше предхождано от конференцията Dare to Scale, която се проведе на 23 октомври 2017 в София Тех Парк, зала „Джон Атанасов“. Конференцията събра на едно място над 200 топ предприемачи, мениджъри, бизнес лидери и инвеститори от 27 страни, като специален гост-лектор на нея беше Росен Плевненлиев, президент на България (2012-2017 г.). Събитието беше организирано от българския офис на Endeavor, с подкрепата на глобалната структура на предприемаческата организация, водещи международни компании, финансови институции и медии. На конференцията стана ясно, че предприемачите от Централна и Източна Европа (ЦИЕ) ще могат да използват разрастващата се структура на Endeavor като платформа, чрез която да споделят общи предизвикателства и възможности за развитие.
Медиен партньор на инициативите на Endeavor е Нетинфо.
* Моля, коментирайте конкретната статия и използвайте кирилица! Не се толерират мнения с обидно или нецензурно съдържание, на верска или етническа основа, както и написани само с главни букви!