Системата за гласуване чрез пръстови отпечатъци на депутатите е манипулируема и допуска вот с чужда карта.
"Бомбата" хвърлиха депутатите от РЗС, пише "Труд".
Лидерът им Яне Янев обяви, че с колегите му, след като научили от депутати от ГЕРБ за пробива, експериментално двама по двама си разменили картите, отбелязва изданието.
"Яне проби с кутре гласуването" е заглавието на "24 часа" по темата.
Не е вярно, това е начинът на г-н Янев да попадне в новинарските емисии. Категорично отричам наличието на пробив в системата, заявила председателката на НС Цецка Цачева, цитирана от "Труд".
В интервю за изданието тя коментира изминалата година от управлението на ГЕРБ.
Според нея ГЕРБ са успели да се справи с повечето си задачи, сред които е и "гласуването с чужди карти - явление, за което категорично днес мога да кажа, че е липсвала политическа воля за преодоляването му", допълва Цачева.
Нелегална система за подслушване и видеонаблюдение е предавала тайно от заседателната зала на община Бургас в радиус от няколко километра, пише под глава "24 часа".
Оборудването било разкрито случайно при ремонт. Работниците се уверили, че са изключили всичко, и започнали да режат кабелите. Оказало се, че по един от тях тече ток.
Майсторите проследили жицата и се натъкнали на микрофони и две камери. Системата била свързана с антена. На някои кабели имало фабрично поставена дата на производство 2009 г.
Бургаската районна прокуратура е образувала досъдебно производство срещу неизвестен извършител за незаконно използване на "бръмбари".
"Преврат в "Петрол", пише под глава "Труд". Денис Ершов, член на надзорния съвет и акционер с 47,5% във фирмата майка "Петрол холдинг", обвинява в престъпления и документна измама Митко Събев, шеф на надзорния съвет на компанията.
Това става ясно от тъжба на Ершов до Върховна касационна прокуратура, уточнява изданието.
Бизнесменът Денис Ершов твърди, че Митко Събев, сочен за един от най-богатите българи, го е представлявал незаконно на заседание на надзорния съвет на 27 май 2010 г.
Митко Събев загуби 170 млн. на фирмата, казва Ершов пред "Труд".
Пред изданието Събев се защитава: "Зная за жалбата, заведена срещу мен от Денис Ершов, но не му се сърдя за това... Не еднократно съм казвал, че той се нуждае от лечение.
Не може да коментираш думи и действия на човек, който има здравословни проблеми, пречещи му да направи реална преценка."
Българите трябва да могат да избират своя енергоснабдител, не е редно "Булгаргаз" да е единственото дружество предлагащо природен газ, твърди депутатът от Синята коалиция Иван Иванов в интервю за "Новинар".
По думите му цената на тока е била изкуствено завишена, за да се прикрият далавери в "Марица - Изток".
Бюджетът на здравната каса за 2010 г. няма да позволи на хората да ползват за лечението си толкова, колкото плащат за осигурителни вноски, са изчислили експертите на Икономическия и социален съвет в България, пише "Сега".
Съветът излезе със становище за здравната реформа, в което се казва, че при законово определена здравна вноска от 8% на практика през годината се ползва сума, равна на постъпления от 5% вноска от работници и служители.
Здравната реформа трябва да започне със създаване на здравно досие за всеки от нас, предлага председателят на Българска асоциация за закрила на пациентите (БАЗП), Пламен Таушанов в "24 часа".
Причината е, че в БАЗП пристигат, жалби и сигнали за увредени и починали пациенти, ползвали здравната система. Близо 75 хил. души умират годишно в България, от тях една трета - в болниците.
През последните четири месеца безработицата е намаляла с 1%, като към края на юни тя е 9,26%, но броят на хората, работещи в сивата икономика, се е увеличил, пише "Класа".
Европейската комисия проверява дали българското правителство е спазило европейското право при намаляването на управленския състав на Комисията за финансов надзор и Комисията за регулиране на съобщенията, пише "Дневник".
Целта е да се гарантира, че двата надзорни органа са независими от външна намеса и политически натиск. Съставът на КФН беше намален от осем на петима членове по-рано този месец.
Ако Брюксел прецени, че промените в регулаторите не гарантират тяхната безпристрастност и независимост от политически и лобистки интереси, може да започне наказателна процедура срещу България за неспазване на европейското законодателство.
Дупката в бюджета пак расте, съобщава "Труд". Само в рамките на май той е 60,2 млн. лв., показват данните на финансовото министерство за изпълнението на бюджета през първите пет месеца на годината, цитирани в изданието.
Месечният дефицит е с 20 млн. лева по-малко, отколкото очакваше финансовият министър Симеон Дянков. През април хазната беше на плюс с 369,6 млн. лв.
От началото на годината до края на май натрупаният бюджетен дефицит е 1,36 млрд. лева при 1,299 млрд. лв. месец по-рано. Фискалният резерв също отчита намаление, макар и минимално.
Кръгът на лекарите, които издават болнични или други документи, да се ограничи, казва пред "24 часа" Георги Колев, шеф на Софийския градски съд.
По думите му идеята е да има специализирани медицински комисии по региони, които да издават удостоверителни документи за пред съда. В момента средният срок за решаване на наказателно дело е около година и 8 месеца.
Има дела, които се решават по-бързо и такива, които се бавят. Когато има 21 подсъдими и над 100 свидетели обаче, съкратената процедура е от огромно значение.
"Основна причина за отлагане на делата са заболяванията на подсъдимите. Засега няма механизъм, който да отстрани проблема", добавя Колев.
* Моля, коментирайте конкретната статия и използвайте кирилица! Не се толерират мнения с обидно или нецензурно съдържание, на верска или етническа основа, както и написани само с главни букви!