Според водещата новина на "Труд" милиони левове са хвърлени в неизползваеми сгради, зали, болници, антипаркинг колчета, рампи, десетки безсмислени съоръжения.
Един от най-фрапиращите случаи е с новата сграда на митницата в Гюешево, която от 13 години е обзаведена дори с вилици и лъжици, но никога не е работила.
Същата е и съдбата на отличения със строителен "Оскар" театър в Смолян.
При повечето сгради проблемът е, че от години се рушат, а сега няма пари за ремонт и те ще останат да "красят" градовете още десетилетия.
"Вземат ни 31 лв., за да измият пътен знак" е водещото заглавие за "24 часа" днес.
Тази сума може да получи пътна фирма в Плевенско за почистването на един знак, посочващ, че се движим по път с предимство, показват тарифи, с които строителните фирми са спечелили поръчки за ремонти и почистване пред пътната агенция. 38,75 лв. за кв. метър е одобрената цена за измиване на знак в област Плевен.
Според статия в "Монитор" топлофикациите масово излизат на печалба. Това показват данните за финансовото им състояние. От големите дружества на плюс миналата година завършват тези в София, Бургас, Враца и Плевен. На минус пък са топлофикациите в Пловдив, Сливен и Варна.
Четири от най-големите компании в търговията с горива у нас ще бъдат наказани за забранено споразумение с цените, твърди "24 часа".
До дни Комисията за защита на конкуренцията ще им предяви т.нар. твърдение за извършено нарушение. То е в резултат на започналата през август миналата година проверка на "Лукойл България", "Нафтекс Петрол", "Ромпетрол" и OMV.
Причината тогава бяха съмнения за картел при определянето на цените на бензина и дизела и за злоупотреба с господстващо положение от "Лукойл", припомня ежедневникът.
Данъкът върху хазарта може да бъде намален, пише на първа страница "Капитал Daily".
Управляващите обмислят промяна в облагането, за да мотивира международните сайтове за залагания да се лицензират в България ида плащат данъци тук, уточнява ежедневникът.
На повече от половин милиард лева възлизат щетите от тежката зима, показва проверка на "Телеграф". Над 200 млн. загуби отчетоха собствениците на плавателни съдове заради спряното корабоплаване по заледените води на Дунав.
Напълно съсипана е реколтата от рапица в Добруджа. Маслодайната култура даваше най-голяма печалба на арендаторите в последните години, а с нея бяха засети 350 000 дка, от които се чакаха приходи от над 80 млн. лв.
Огромни са щетите по крайбрежието, което беше опустошено от огромни вълни.
На първа страница "Стандарт" анонсира: Скоро ще превключим само на цифрова телевизия.
Датата, на която аналоговият сигнал у нас ще бъде изключен, е 1 септември 2013 г. Дотогава всички българи трябва да си осигурят приемници, които улавят новия сигнал.
ГЕРБ е на път да направи редица необмислени поправки в Наказателния и Наказателно-процесуалния кодекс, които, вместо да помогнат, в повечето случаи ще навредят на пострадалите при пътнотранспортни произшествия, коментира под глава "Сега".
Вчера вътрешният министър Цветан Цветанов подкрепи и най-екстравагантните предложения за наказания на шофьори нарушители, дадени от родители на загинали при пътнотранспортни злополуки деца, и обеща до месец те да се превърнат в законови текстове.
Така шофьорите ще влизат задължително в затвора, ако са причинили смърт на пътя след употреба на алкохол и при взимането на наркотици, при превишена скорост с повече от 50 км/ч, ако произшествието е станало на тротоар, пешеходна зона или на червен светофар.
Причината СДС да се стопява е, че започна да преживява от политиката, а не да прави политика, заявява в интервю за "24 часа" Александър Йорданов, бивш депутат и бивш посланик в Полша и Македония.
"Някои лидери на СДС избягаха от хората, за да преследват свои лични интереси, кариери, бизнес. Използваха политическите позиции за търговия с влияние.
Неизбежно дойдоха вътрешните конфликти и падането надолу бе само въпрос на време. Проблемът е, че една дясна организация трябва да внушава стабилност, сигурност и сериозни традиционни ценности, а не да се държи като революционно семейство", анализира Йорданов.
С над 700 000 лева е задлъжняло земеделското министерство за охраната на язовирите в страната, стопанисвани от "Напоителни системи", пише под глава "Дума".
Заради борча на ведомството на Мирослав Найденов 105 охранители от 21 частни фирми не са взимали заплати няколко месеца. Техни представители твърдят, че многократно са уведомявали Найденов за проблема, но решение така и не е намерено.
Според охранителните фирми проблемът е възникнал след закриването на Агенцията по хидромелиорации през 2011 г.
* Моля, коментирайте конкретната статия и използвайте кирилица! Не се толерират мнения с обидно или нецензурно съдържание, на верска или етническа основа, както и написани само с главни букви!