Павлов казал на Грозев: Дай да не се цакаме, ще платим
Карл фон Хабсбург (ц), Даниел Руц (д) и Христо Грозев (л) дадоха пресконференция по повод повдигнатите по техен сигнал обвинения срещу Любомир Павлов и Огнян Донев   
Източник: Гергана Костадинова / БГНЕС
Ло омир Павлов предлагал на Христо Грозев да спрат да се "цакат" и той да върне парите, които са били инвестирани в медийната група.

Това разказа самият Христо Грозев на пресконференция днес, два часа, след като Павлов и другият съсобственик на "Медийна група България" Огнян Донев бяха обвинени за пране на пари.

На пресконференцията бяха и другите (както твърдят) измамени инвеститори - Карл фон Хабсбург и Даниел Руц.

Когато, през февруари 2011 г. австрийското дружество "БГ приватинвест" купи "Медийна група България - Холдинг" от германската групировка ВАЦ, то беше водещ инвеститор в консорциума с 53% от акциите. Дружеството беше собственост на три физически лица - австриеца Карл фон Хабсбург, германеца Даниел Руц и българина Христо Грозев. Техни партньори станаха Любомир Павлов и Огнян Донев.

"Преди около месец и половина имах една среща с господин Любомир Павлов по негово настояване. Той ме срещна на улицата и пожела да си разменим няколко думи. Предложението от негова страна тогава беше, цитирам думите му, да си оттеглим взаимно обвиненията и той да ми върне парите, които ние сме инвестирали в "Медийна група България". Да се разберем и от тук нататък да не си пречим", разказа Христо Грозев.

Днес срещу Любомир Павлов бяха повдигнати три обвинения. Едното е за пране на пари, другото е за документна измама и третото е за документи с невярно съдържание. Срещу Огнян Донев беше повдигнато само обвинение за пране на пари. На двамата е наложена мярка за неотклонение парична гаранция по 50 000 лв.

Според прокуратурата има достатъчно доказателства, че чрез четири документа с невярно съдържание Любомир Павлов съзнателно е дал възможност на Огнян Донев да получи чуждо имущество - 44% от акциите на медийната група.

Христо Грозев каза, че винаги документирал, когато ставал въпрос за Любомир Павлов. Преди да помоли за среща, Любомир Павлов го следвал дълго с колата по бул. "Дондуков".

"В крайна сметка аз влязох в едно кафене, той влезе сам в кафенето и разговорът беше в дух: от цялата тази история всички губят, по-добре да видим какви са възможностите да си оправим взаимоотношенията, но да не говорим за дългосрочно оправяне. Дай да се разберем да не си вредим един на друг", така Грозев цитира Павлов.

На това предложение Грозев, по думите му, отговорил: "Т.е. ти изключващ възможността да си върнеш дяловете, които открадна".

Любомир Павлов казал: "Да спрем да подаваме сигнали. Аз да си оттегля моите, ти да си оттеглиш своите обвинения".

Грозев отговорил, че това е невъзможно, а и незаконно.

След това Павлов прецизирал предложението си и казал, че не говори за физическо оттегляне, а да спрат да проверяват какво става. И предложил да върне парите, които са внесли.

Грозев твърди, че се възмутил от предложението, тъй като през последната година и половина Павлов "разрушил репутацията на бившите си съдружници".

На което Любомир Павлов отговорил, че не цени репутацията, тъй като отдавна я е загубил.

(чуйте запис на този разговор в аудиофайл, публикуван в "ЮТюб").

Павлов не е предлагал конкретна сума. Грозев заяви, че не си спомня, но мисли, че му са били предложени един-два милиона повече от това, което са инвестирали.

Христо Грозев отрече тезата на Любомир Павлов, че има връзка между жалбата, която подаде Съюзът на издателите в България и обвиненията, които бяха повдигнати срещу него и Донев. Той посочи, че датата на постановлението на прокуратурата е от 06.06.2012 г., т.е. по времето, когато се провеждаше медийната среща в Брюксел.

Грозев, Карл фон Хабсбург и Даниел Руц изразиха задоволство от случилото се днес. Според фон Хабсбург то показва, че българската съдебна система работи, независимо на какъв натиск е подложена. Според него "това, което се случи днес, е само една стъпка по пътя, аз съм един професионален оптимист".

Христо Грозев е категоричен, че тримата са платили над 100% от техния дял по сделката. Дали са повече пари, отколкото са били договорени. Те са се ровили дълго в търговския регистър и стигнали до "неясни капитали, с които е финансирано едно дружество". Тяхното разследване 10 години назад показвало много съмнителни сделки.

Накрая Грозев категорично заяви, че когато делото, по което днес на Павлов и Донев са повдигнати обвинения, влезе в съда, той и колегите му ще се конституират като частни обвинители.
-Скъпа, какво има за вечеря? -Паниран карфиол, салата с рукола, чия и кълнове. -Ако искаш развод просто ми кажи, не така заобиколно.  
Прочети целия
Обратно в сайта X

ДОСТЪП ЗА ЛОГНАТИ ПОТРЕБИТЕЛИ За да пишете, оценявате или докладвате коментари, моля логнете се в профила си.

  1. Запомни ме
забравена парола Полетата маркирани с * са задължителни
Полето Потребителско име не трябва да е празно.
Полето E-mail не трябва да е празно.
Полето Парола не трябва да е празно.
Полето Повторете паролата не трябва да е празно.
  1. Декларирам, че съм се запознал с Общите условия за ползване на услугите на Нетинфо.
Полетата маркирани с * са задължителни
Историческа възможност: Обезопасяване на химическите оръжия в Сирия

Историческа възможност: Обезопасяване на химическите оръжия в Сирия

Свят Преди 13 минути

"Всички споделяме стремежа към свят, свободен от химически оръжия"

Снимката е илюстративна

🌡️ Рекордна пролетна жега в Русе: 25,8°C на сянка

България Преди 16 минути

Най-високата температура за 12 март от десетилетия насам ☀️

Кирил Петков се отказа от имунитета си по казуса с Йоловски

Кирил Петков се отказа от имунитета си по казуса с Йоловски

България Преди 1 час

Това съобщи председателят на Народното събрание Наталия Киселова

Ферарио Спасов

Осъдиха шофьора, убил Ферарио Спасов

България Преди 1 час

25-годишният Начо Пантелеев от Лясковец получи присъда

Конституционният съд два пъти искал изборните книжа

Конституционният съд два пъти искал изборните книжа

България Преди 1 час

Централната избирателна комисия предоставила на съда с писмо изборните книжа само за част от избирателните секции

Огнището на морбили в САЩ обхваща три щата

Огнището на морбили в САЩ обхваща три щата

Свят Преди 2 часа

„Проблемът е, когато се разпространи в общности, които нямат високи нива на ваксинация“, казва д-р Катрин Троиси

ЕК: Отделна държава от ЕС няма да може да налага вето над плановете за превъоръжаване

ЕК: Отделна държава от ЕС няма да може да налага вето над плановете за превъоръжаване

България Преди 2 часа

Това поясни говорител на комисията на пресконференция

Може ли НЗОК да покрие операция за отслабване?

Може ли НЗОК да покрие операция за отслабване?

България Преди 2 часа

Това е един от често задаваните към Касата въпроси

„Винаги съм се чувствал различен“: Бенсън Буун разказа за живота си като мормон

„Винаги съм се чувствал различен“: Бенсън Буун разказа за живота си като мормон

Любопитно Преди 3 часа

„Не искам да бъда част от една религия. Имам собствено мнение“, казва още певецът

След смъртта на арестант в Казанлък: Двама полицаи са привлечени като обвиняеми за убийство

След смъртта на арестант в Казанлък: Двама полицаи са привлечени като обвиняеми за убийство

България Преди 3 часа

Полицейски служители са упражнили насилие спрямо 47-годишен мъж

<p>FT: Армията на Германия се свива и застарява</p>

„Файненшъл таймс“: Армията на Германия се свива и застарява

Свят Преди 3 часа

Ева Хьогел, комисар по въоръжените сили в германския парламент, заяви, че политиците ще трябва да обмислят какво Бундесверът все още може да направи и какво „вече не е възможно“

Обрат в Румъния: Консултантът на Джорджеску се кандидатира за президент

Обрат в Румъния: Консултантът на Джорджеску се кандидатира за президент

Свят Преди 3 часа

“Единственото решение да излезем от хаоса, в който ни хвърлиха, е да се кандидатирам за президент на Румъния", казва Антон Писароглу в TикToк

САЩ: Край на паузата в споделянето на разузнавателни данни с Киев

САЩ: Край на паузата в споделянето на разузнавателни данни с Киев

Свят Преди 3 часа

Това потвърди директорът на американското национално разузнаване Тълси Габард

Най-доброто от „Оскарите“ и световното кино – сега в A1 Видеотека

Най-доброто от „Оскарите“ и световното кино – сега в A1 Видеотека

Технологии Преди 3 часа

Абонатите на A1 Xplore TV могат да се потопят в тези вдъхновяващи разкази, създадени от едни от най-талантливите творци на съвременното кино

ЕК продължава наказателната процедура срещу България

ЕК продължава наказателната процедура срещу България

Свят Преди 3 часа

Според ЕК начина на въвеждане на правилата у нас не отговаря на изискванията