NOVA е телевизионният канал - лидер на българския медиен пазар
Ани Салич и Ники Дойнов   
Източник: NOVA

С поред национално представително проучване на GFK*, проведено в периода 3-23 май 2018 г., сред респонденти на възраст 18-49 години, NOVA е най-често гледаният телевизионен канал за 35.6% от тях.

По-голяма част от анкетираните са на мнение, че телевизията е водеща в българските сериали, риалити форматите и шоу програмите. А според онлайн проучване на Института на Ройтерс за изследване на журналистиката, Новините на NOVA са на първо място по показателя „най-използваните източници на информация сред телевизии, радиа и печатни медии“.

Над 60% от интервюираните в проучването на GFK смятат, че NOVA е телевизионният канал лидер на българския медиен пазар. Медията се възприема още и като модерен телевизионен канал – това важи за почти 70% от респондентите, участвали в проучването. Същият процент от анкетираните посочват, че NOVA е водещ телевизионен канал в риалити форматите и силен в шоу програмите. Отново около 70% смятат, че NOVA - в по-голяма степен от предходната година, продължава винаги да показва хубави филми и сериали, и да има разнообразна програма.

Близо 62% забелязват и определят NOVA като водещ телевизонен канал в българските сериали.

Мнението на около 65% от респондентите е, че NOVA е телевизонен канал, който непрекъснато се развива. Телевизията е и с най-висока средна оценка и по отношение на развитието ѝ през последните две години като модерна телевизия, сравнено с bTV и БНТ1.

Както и при предишното проучване през 2017 г., NOVA остава телевизионният канал, който аудиторията от запитани зрители би препоръчала в най-голяма степен на свои близки и познати. Това е и телевизията, която най-силно се свързва с излъчването на български сериали (55,6%), за разлика от втората по гледаемост bTV, която респондентите свързват най-силно с предлагането на турски поредици (78,6%).

В подкрепа на настроенията на аудиторията и успешното развитие на Нова Броудкастинг Груп идва и изказването на главния оперативен директор на компанията Вики Политова: "Нашата стратегия е да продължим инвестициите в развитие на български сериали и филми. Радваме се, че зрителите разпознават усилия ни и благодарим за високата оценка, както по отношение на забавните програми, така и за доверието в новините."

Нова Броудкастинг Груп продължава усилено да развива и телевизионното си съдържание в онлайн пространството. Сред ползващите интернет поне 2-3 пъти месечно, от изследваните български платформи отново най-често посещавани са Vbox7 (31,6%) и Nova Play (23,7%), в сравнение с bTV plus (10,4%) и Voyo (5,1%).

В допълнение на това излязоха резултатите от проведеното изцяло онлайн изследване на Института на Ройтерс за изследване на журналистиката - за тенденциите в медиите в 37 държави, част от което за първи път е и България.

В него Новините на NOVA са водещи в класацията за най-предпочитан източник на информация от страна на аудиторията в категория "Телевизия, радио и печатни медии", следвани от bTV Новините на конкурентната медия. Те са и най-предпочитаният информационен източник сред потребителите на новини в онлайн пространството. 

*Източник: Национално представително проучване на GfK, проведено в периода 3-23 май 2018 сред респонденти на възраст 18-49 г., по поръчка на Нова Броудкастинг Груп; Reuters Institute for the Study of Journalism / Digital News Report 2018.

- Защо си в толкова лошо настроение? - Ами точно влизах в морето на Малдивите и... - И какво? - И ми звънна алармата за…
Прочети целия
Обратно в сайта X

ДОСТЪП ЗА ЛОГНАТИ ПОТРЕБИТЕЛИ За да пишете, оценявате или докладвате коментари, моля логнете се в профила си.

  1. Запомни ме
забравена парола Полетата маркирани с * са задължителни
Полето Потребителско име не трябва да е празно.
Полето E-mail не трябва да е празно.
Полето Парола не трябва да е празно.
Полето Повторете паролата не трябва да е празно.
  1. Декларирам, че съм се запознал с Общите условия за ползване на услугите на Нетинфо.
Полетата маркирани с * са задължителни
Протестите в Сърбия през погледа на студентите (ВИДЕО)

Протестите в Сърбия през погледа на студентите (ВИДЕО)

Свят Преди 9 минути

Филм на студентите от Факултета по драматични изкуства в Белград

Цената на тол таксите се вдига от утре, а на винетките - от май

Цената на тол таксите се вдига от утре, а на винетките - от май

България Преди 43 минути

Уикенд винетката ще бъде 10 лева, седмичната – 15 лева

Вениамин иска да бъде като Любо Киров

Вениамин иска да бъде като Любо Киров

Любопитно Преди 1 час

Вениамин разкрива своя живот на сцената и извън прожекторите в "Капките Podcast"

Весела Лечева излезе с позиция за казуса с БОК

Весела Лечева излезе с позиция за казуса с БОК

България Преди 1 час

Адвокатите на Лечева: Новоизбраният председателят може да действа като такъв

Бившата асистентка на Дейвид Бекъм разкри нови подробности за аферата с футболиста

Бившата асистентка на Дейвид Бекъм разкри нови подробности за аферата с футболиста

Любопитно Преди 1 час

Информацията за предполагаемата афера на Лоос с Бекъм излезе наяве за първи път през 2004 година

Над 4000 капсули с райски газ и различни наркотични вещества иззеха в София

Над 4000 капсули с райски газ и различни наркотични вещества иззеха в София

България Преди 1 час

Специализираната полицейска операция е била проведена на ул. „Жак Натан“.

Снимката е илюстративна

Готвят въвеждане на „червена зона“ за паркиране в София

България Преди 1 час

Това значи по-високи цени, удължено работно време на „Паркинги и гаражи“ и запазване на част от местата за живущи в района

Прокуратурата: Няма данни смъртта на майката на прокурор Георгиева да е насилствена

Прокуратурата: Няма данни смъртта на майката на прокурор Георгиева да е насилствена

България Преди 1 час

Най-голяма вероятност има пожарът да е възникнал вследствие на небрежност

Новата Европа – търсете новия брой на сп. „Мениджър“

Новата Европа – търсете новия брой на сп. „Мениджър“

Любопитно Преди 1 час

Европа се намира в преломен исторически момент, който ще оформи облика ѝ за десетилетия напред

Челси Хендлър разкрива, че е споделила наркотици с "всички" на афтърпартито на "Оскарите"

Челси Хендлър разкрива, че е споделила наркотици с "всички" на афтърпартито на "Оскарите"

Любопитно Преди 2 часа

„Споделям ги с всички. Обичам да давам наркотици на хората“

Огромен пожар изпепели много автомобили "Тесла" в Рим

Огромен пожар изпепели много автомобили "Тесла" в Рим

Свят Преди 2 часа

Не изключват възможността за палеж

Мнозинството от турците искат предсрочни избори

Мнозинството от турците искат предсрочни избори

Свят Преди 2 часа

Само 33,2 на сто от хората са заявили, че не искат предсрочни избори

Нетаняху избра нов началник на "Шин Бет"

Нетаняху избра нов началник на "Шин Бет"

Свят Преди 2 часа

Решението на Нетаняху да отстрани Бар по-рано този месец предизвика масови протести

Били Айлиш смени мениджърите си

Били Айлиш смени мениджърите си

Любопитно Преди 2 часа

Досегашни мениджъри на Айлиш и брат ѝ бяха Дани Рукасин и Брандън Гудман

<p>Бен Афлек &quot;приключи&quot; да говори за Дженифър Лопес</p>

Бен Афлек "приключи" да говори за бившата си съпруга Дженифър Лопес

Любопитно Преди 3 часа

“Той не се гордее, че бракът им не се е получил"

Лекари предлагат ваксината срещу варицела да стане задължителна

Лекари предлагат ваксината срещу варицела да стане задължителна

България Преди 3 часа

Към момента тя е препоръчителна и се прилага при бебета с навършени 12 месеца