"24 часа" помества интервю с тенисистката Цветана Пиронкова,
озаглавено "Аз герой? Е, чак пък толкова", в което тя казва, че след
резултатите на "Уимбълдън" може и да стана добър пример за младите в
България.
"Трябва да подобря много неща в играта си. Най-вече да съм по-постоянна
по време на мачове. Необходимо е да бъда агресивна през цялото време и
да вкарвам повече първи сервиси. Но сега имам голяма мотивация и работя с
удоволствие", казва 22- годишната тенинистка, която прикова вниманието
на цяла България за няколко дни.
И добавя: "Много научих. Най-вече да играя спокойна, но да се боря във
всеки един момент и никога да не се отказвам."
Всекидневниците ацентират на новината, че премиерите на България и Русия Бойко Борисов и Владимир Путин са обсъдили по телефона реализацията на големите енергийни проекти.
Изтъква се, че е била постигната договореност първият вицепремиер на Русия Виктор Зубков да посети България на 6 юли за подробни преговори по газопровода "Южен поток" и АЕЦ "Белене".
"КНСБ: Цената на газа - на прокурор" е водещото заглавие в "Дума". От името на работниците и специалистите в "Радомир метал индъстрийз" АД е подготвен сигнал до главния прокурор за разследване законността на решението на ДКЕВР от 28 юни за повишаване цената на природния газ от 1 юли с 24,63%.
В края на деня вчера гладуващите вече пети ден работници и специалисти прекратили своя протест до произнасяне на прокуратурата за законността на решението на ДКЕВР.
700 000 фирми може да бъдат замразени след Нова година, пише на първа страница "Сега". И добавя: хаосът с пререгистрацията на дружествата ще надмине този за новите паспорти. На 31 декември 2010 г. изтича крайният срок за пререгистрация и стотици хиляди фирми ще се окажат извън закона. Към момента едва 240 хиляди търговци са се вписали в регистъра, а близо милион отлагат пререгистрацията по някакви причини - например заради спорове между съдружници или защото изобщо нямат намерение да я правят.
Правителството вече 10 месеца не прави важни, системни неща които отдавна трябваше да се случат и правенето на които не зависи от наследството от предишното управление, пише в "Труд" политологът Евгений Дайнов.
Според автора от самото начало правителството е трябвало да провери всички наследени договори, вместо да намира анекси година след изборите. Преди да обяви съкращения на администрацията, ГЕРБ трябваше да разбере как и кого да съкращава, отбелязва той.
"Реформа в здравеопазването няма и очевидно няма да има. Европари по структурните фондове няма и няма да има, защото администрациите, от които зависи усвояването им, са напълно блокирали; а новият министър на европарите - вижда се с просто око - няма дори приблизителна представа какво работи.
Никой не вижда, нито коментира видната с просто око смърт на БДЖ и на транспортната политика като цяло", констатира Дайнов. Всички досегашни правителства са говорили най-високомерно точно тогава, когато техният край вече е бил отчетливо видим на хоризонта, завършва статията си Дайнов.
От октомври се дискутират пакетни мерки, но не се изпълняват, посочва също в "Труд" зам.- председателят на парламента Георги Пирински. Единствената мярка според него са полицейските акции.
Процесите в БСП сега водят към капсулирането й в проценти - 10-12-14, с което на практика се открива територията за нови "смели идеи" и проекти, казва Пирински в интервю, озаглавено "Проект да замести партии? Недомислица!".
Сегашното парламентарно мнозинство е шампион по лобистки пробиви, пише в "Труд" Борислав Цеков, бивш депутат от НДСВ.
"Гласувай ми закон", е озаглавена публикация на същата тема в "Капитал".
Прозрачните търгове направиха довършването на АМ "Тракия" евтино, пише "Капитал". 482 млн. лв. ще излезе строителството на трите отсечки от 115 километра, напомня седмичникът.
Масовите европейски марки вече са в България и не са по-скъпи, отбелязва "Капитал" във водещия си материал "Краят на шопинг екскурзиите".
"Не са прави от Евростат, че българските къмпинги са най-зле в Европа. Защото в България къмпинги няма", пише Юри Лазаров в "24 часа" под заглавие "По къмпингите им ще ги познаете". Ако оставиш каравана край морето, в Гърция за цяла година плащаш 1500 евро, у нас - 5000 лв. за 3 месеца, отбелязва той.
Ако се приемат предложените от Главния прокурор Борис Велчев промени в Наказателния кодекс, пияните шофьори с над 1,2 промила алкохол в кръвта две седмици ще метат градинки или ще садят дръвчета, дори да не са причинили катастрофа, и ще нощуват в ареста, докато изтече наказанието им, пише "24 часа".
Обвинението е изготвило анализ на членовете в НК, които го товарят с дела, а след скъпо и дълго разследване приключват само с глоби. Прокуратурата предлага те да се декриминализират, защото контролни органи трябва да наказват подобен род нарушения по административните закони.
С промяната в закона за движение по пътищата се иска връщането на разпоредба, според която хванатите да карат с над 1,2 промила се наказват с от 5 до 15 денонощия арест, сериозна глоба и отнемане на книжката от 1 до 3 г.
Никога не е имало такава безпардонност и незачитане на хората на изкуството, на тяхното мнение и бъдеще, твърди Румен Бояджиев от ФСБ в интервю за "Сега".
Цветана Пиронкова: "Аз герой? Е, чак пък толкова
Всекидневниците ацентират на новината, че Бойко Борисов и Владимир Путин са обсъдили по телефона реализацията на големите енергийни проекти
3 юли 2010, 09:00
* Моля, коментирайте конкретната статия и използвайте кирилица! Не се толерират мнения с обидно или нецензурно съдържание, на верска или етническа основа, както и написани само с главни букви!