П о-малко от 48 часа преди старта на изборния ден, се разрази скандал с машините, които ще бъдат използвани за предстоящия вот. 

Напрежението се нажежи до червено след доклад от ДАНС, според който заместник-министърът на електронното управление Михаил Стойнов е свалил кодовете на машините за предстоящия вот, записал ги е в телефона си и на флашка. За това съобщи Тошко Йорданов от "Има такъв народ".

„В доклада става ясно, че на 25-и - два дни, след като ЦИК направи публично генериране на т.нар. хешкод, който е един от ключовете за защита на машините, заместник-министърът на електронното управление Михаил Стойнов влиза в залата, повтаря цялата процедура, снима с телефона си, сваля информацията на флашка. Ето как се манипулират машини”, посочи Тошко Йорданов от "Има такъв народ".

„Заместник-министърът на електронното управление на ПП-ДБ е свалил кодовете, записал ги с телефона си, свалил си ги на флашка и сега само мога да подозирам къде са. На тези избори, които идват, не трябва да има нито една машина, защото всички машини са компрометирани”, категоричен е Йорданов.

„Помните ли записа на ПП как реалният им процент е 7 и как са изгърмели един проект на Слави и са взели един бутон. Този Стойнов веднага трябва да бъде арестуван. Прокуратурата трябва да се задейства, защото е извършен държавен преврат на два пъти на избори с машини”, допълни депутатът от ИТН.

ДАНС трябва да сезира прокуратурата, ако не го е направил. Изключително скандално, заяви Десислава Атанасова от ГЕРБ и продължи: Надявам се ПП-ДБ да се разграничат от този човек. Справката на ДАНС казва, че има запис.

Минути по-рано председателят на ПГ на "Има такъв народ" Тошко Йорданов съобщи, че от доклад на ДАНС става ясно, че заместник-министърът на електронното управление Михаил Стойнов е свалил кодовете на машините, записал ги е на телефона си, записал ги е на флашка.

"Всички са компрометирани”, заяви Тошко Йорданов и определи действията на заместник-министъра като държавен преврат.

Десислава Атанасова каза още, че към този момент не могат да кажат как ще стартира изборния процес.

Това, което се случва е нечувано в българската история. На практика, ако не се намери решение да няма машини, изборите ще бъдат абсолютно опорочени и трябва да бъдат касирани навсякъде. Това коментира пред журналисти Делян Пеевски, съпредседател на ПГ на ДПС след заседание на Председателския съвет. "Това, с което ни запозна председателят на парламента, е как един заместник-министър си е заснел целия процес по сорс кода и сега някои имат двата кода и може да направи една голяма ала-бала в държавата", заяви Пеевски.  

Машините очевидно се компрометираха днес с този доклад, който излезе на ДАНС. Това каза пред журналисти в парламента лидерът на „Възраждане“ Костадин Костадинов.

Правителството на Денков трябва да подаде оставка незабавно заради пробива в националната сигурност, извършен от негов служител и то високопоставен, смята Костадинов.

"Днес стана ясно как се фалшифицират резултатите от гласуването с машини на изборите. При това се фалшифицират от „Продължаваме промяната“ и „Демократична България“." Това написа в своя Facebook профил лидерът на "Има такъв народ" Слави Трифонов. 

"Цялото това престъпление е било заснето от охранителните камери на залата. И това вече е доказателство, че изборите в България се фалшифицират. Фалшифицират се от ПП-ДБ. В момента всеки един от ПП-ДБ, може да притежава този код и всяка една машина може да бъде манипулирана във всеки един момент, независимо в коя точка на страната се намира.", пише Трифонов.

"Това е държавен преврат. Спомняте ли си какво казаха същите тези в онзи запис. Ето това е онази „ала-бала“, категоричен е лидерът на "Има такъв народ".

На Председателския съвет са присъствали ГЕРБ-СДС, "Възраждане“, "БСП за България“ и "Има такъв народ“ (ИТН), както и Мария Габриел, която в момента изпълнява функциите на премиер, и министърът на електронното управление Александър Йоловски.

 

Обратно в сайта X

ДОСТЪП ЗА ЛОГНАТИ ПОТРЕБИТЕЛИ За да пишете, оценявате или докладвате коментари, моля логнете се в профила си.

  1. Запомни ме
забравена парола Полетата маркирани с * са задължителни
Полето Потребителско име не трябва да е празно.
Полето E-mail не трябва да е празно.
Полето Парола не трябва да е празно.
Полето Повторете паролата не трябва да е празно.
  1. Декларирам, че съм се запознал с Общите условия за ползване на услугите на Нетинфо.
Полетата маркирани с * са задължителни
Венеция удвои входната такса за еднодневни екскурзии

Венеция удвои входната такса за еднодневни екскурзии

Свят Преди 1 час

Тя се прилага през всички дни до първия уикенд на май, а след това през всички уикенди от петък до неделя до края на юли

Как да не качим килограми по време на Великденските празници

Как да не качим килограми по време на Великденските празници

Любопитно Преди 1 час

Ето някои полезни и приложими съвети, които могат да ви бъдат от полза:

<p>Днес е&nbsp;най-скръбният ден за християните</p>

Разпети петък е, най-скръбният ден за християните

Любопитно Преди 3 часа

В него си припомняме страданията, съденето, разпъването на кръста, смъртта и погребението на Иисус Христос

Направи си сам Великден: Красива декорация без излишни разходи

Направи си сам Великден: Красива декорация без излишни разходи

Любопитно Преди 4 часа

Създайте стилна и цветна празнична атмосфера с тези забавни DIY идеи, подходящи за цялото семейство

Сватбата на Грейс Кели и принц Рение III

Коя е сватбата, обявена за венчавката на XX век

Любопитно Преди 4 часа

Нека си припомним една от най-великите любовни истории за всички времена

Алберт Айнщайн

18 април: „Анонимността не е извинение за глупостта“

Любопитно Преди 4 часа

Вижте какво се е случило на този ден в историята

Съдия отсъди, че Google има монопол на още два пазара

Съдия отсъди, че Google има монопол на още два пазара

Технологии Преди 4 часа

Може да се наложи да се раздели с още бизнеси

Зеленски: Китай доставя оръжие на Русия

Зеленски: Китай доставя оръжие на Русия

Свят Преди 12 часа

Зеленски: Най-накрая получихме информация, че Китай доставя оръжия на Руската федерация

Тръмп: Не виня Зеленски за започването на войната

Тръмп: Не виня Зеленски за започването на войната

Свят Преди 12 часа

Тръмп: Ще имаме много малък проблем да сключим сделка с Европа или с който и да е друг

Стрелба в университет във Флорида, има жертви и ранени

Стрелба в университет във Флорида, има жертви и ранени

Свят Преди 13 часа

Предполага се, че нападателят е бил студент

Трагедия със загинали и ранен край Неапол, падна кабина на лифт

Трагедия със загинали и ранен край Неапол, падна кабина на лифт

Свят Преди 13 часа

Един от кабелите, поддържащи кабината, се е скъсал

Разкриха истината за удара на Русия в Суми

Разкриха истината за удара на Русия в Суми

Свят Преди 14 часа

Няма загинали украински войници при атаката

Пиян шофьор обърна колата си по таван във Варна

Пиян шофьор обърна колата си по таван във Варна

България Преди 16 часа

Мъжът е с леки наранявания

Русия: Това ще значи участие на Германия във войната

Русия: Това ще значи участие на Германия във войната

Свят Преди 17 часа

Папегер: Това няма да промени нищо във войната