"Все едно бетонни блокове падаха. В следващия момент разбрахме, че това е конструкцията на лампите и самите лампи". С тези думи Румен Петков описва ужасния инцидент днес, при който жена загина, а мъж е ранен заради падане на греда от старо осветително тяло върху автомобил в тунела "Ечемишка".

Той се е разминал на косъм от смъртта и е очевидец на всичко, което се случило.

Петков каза още: "Искате пари, дадохме ви пари (бел.ред. - визирайки винетните стикери) и... сега ние караме и се убиваме, защото ни падат лампи по главите в тунелите".

А какво коментират от АПИ?

"Този инцидент ни изпревари. Това, което искахме да направим с планираните ремонти е именно това да не допуснем подобни инциденти", коментира пред NOVA Георги Златев от дирекция "Поддържане" към АПИ.

По-късно пък в прессъобщение от пътното ведомство, в което се цитира инж. Дончо Атанасов , председател на УС на Агенция "Пътна инфраструктура", се казва, че

ремонтът на лявата тръба на тунела ще бъде около 10 млн. лв.

Това се казва в прессъобщение от пътното ведомство, в което се цитира инж. Дончо Атанасов , председател на УС на Агенция "Пътна инфраструктура". Той и министърът на регионалното развитие Спас Попниколов направиха оглед на мястото на произшествието.

Атанасов е посочил, че ремонтът на дясната тръба, който тече в момента, е за около 10 млн. лв., предстои оглед на лявата, след което ще се изготви проектно-сметна документация.

Източник: Елена Колева

Вероятно ремонтът там също ще бъде за около 10 млн. лв., смята ръководителят на АПИ .

Според информацията от шестте тръби на АМ "Хемус" в тунелите "Ечемика", "Топли дол" и "Витиня" са ремонтирани три и в момента се работи по още две.

"Ние започнахме ремонта на дясната тръба на "Ечемишка", поради много по-лошото ѝ състояние от лявата, в която сега стана инцидентът", е обяснил на място инж. Атанасов.

Предстои да се назначи специална комисия с негова заповед, за да проучи състоянието на авариралото съоръжени и необходимите мерки за пълното му обезопасяване, така че максимално да се скъси срокът, в който движението ще остане спряно.

На 1 септември м.г. започна ремонтът на тръбата за Варна на тунел "Ечемишка" на АМ "Хемус", а на 27 юни м.г. - в тръбата за Варна на тунел "Витиня", се припомня още в съобщението.

Миналата година с постановление на Министерския съвет са отпуснати 15 млн. лв. за ремонт на тунелите на АМ "Хемус", допълват още от АПИ.

Обратно в сайта X

ДОСТЪП ЗА ЛОГНАТИ ПОТРЕБИТЕЛИ За да пишете, оценявате или докладвате коментари, моля логнете се в профила си.

  1. Запомни ме
забравена парола Полетата маркирани с * са задължителни
Полето Потребителско име не трябва да е празно.
Полето E-mail не трябва да е празно.
Полето Парола не трябва да е празно.
Полето Повторете паролата не трябва да е празно.
  1. Декларирам, че съм се запознал с Общите условия за ползване на услугите на Нетинфо.
Полетата маркирани с * са задължителни
Програмистът Иван Киров отпадна от “Игри на волята”

Програмистът Иван Киров отпадна от “Игри на волята”

Любопитно Преди 24 минути

Бодибилдърката Радостина спечели място във Войната на племената

Украйна удължи военното положение и мобилизацията

Украйна удължи военното положение и мобилизацията

Свят Преди 33 минути

Периодът на военното положение и всеобщата мобилизация в Украйна беше продължен до 3 февруари 2026 г.

ЕП сигнализира за вълна от насилие в Сърбия

ЕП сигнализира за вълна от насилие в Сърбия

Свят Преди 6 часа

Сърбия е поляризирана: ЕП алармира за китайско влияние и медиен натиск

Изненадващата част от тялото, която мъжете намират за секси, а жените крият

Изненадващата част от тялото, която мъжете намират за секси, а жените крият

Любопитно Преди 7 часа

Дори мъжете, които харесват мускулести и атлетични жени, споделят, че намират корема за секси и го предпочитат пред изваяни коремни мускули

Министерството на финансите взе нов дълг за 300 млн. лева

Министерството на финансите взе нов дълг за 300 млн. лева

България Преди 7 часа

Общият размер на новия държавен дълг, набран на вътрешния и външния пазар през 2025 г., възлиза на около 17,1 милиарда лева

„Никога няма да те убия“: Публикацията на Кристен Бел за годишнината ѝ шокира феновете

„Никога няма да те убия“: Публикацията на Кристен Бел за годишнината ѝ шокира феновете

Любопитно Преди 7 часа

45-годишната актриса бе незабавно разкритикувана, тъй като октомври е месец за повишаване на осведомеността относно домашното насилие

Мъж от Пловдив отвлече и изтезава момиче в Германия, осъдиха го на 10 години

Мъж от Пловдив отвлече и изтезава момиче в Германия, осъдиха го на 10 години

България Преди 7 часа

Русиков бе обвинен за отвличане, противозаконно лишаване от свобода, принуда, средна телесна повреда, нанесена по особено мъчителен начин

Тежка катастрофа с жертва и ранени край Стрелча

Тежка катастрофа с жертва и ранени край Стрелча

България Преди 7 часа

Сигналът за произшествието е подаден около 12:20 часа.

Комари са открити за първи път в Исландия

Комари са открити за първи път в Исландия

Свят Преди 7 часа

Климатичната криза прави страната по-гостоприемна за насекомите

ЕП прие реформата на шофьорските книжки в ЕС

ЕП прие реформата на шофьорските книжки в ЕС

Свят Преди 8 часа

Тя ще насърчи притежаването на електронни книжки.

Изненадващите ползи от 1000 крачки след вечеря

Изненадващите ползи от 1000 крачки след вечеря

Любопитно Преди 8 часа

Открий как кратката вечерна разходка подобрява храносмилането, сърдечното здраве, психическото благополучие и качеството на съня

Китайка откраднала историческо злато от френски музей

Китайка откраднала историческо злато от френски музей

Свят Преди 8 часа

Тя е задържана в Барселона

<p>Саркози в килия от&nbsp;9 кв. метра с душ, тоалетна и телевизор</p>

Саркози в затвора: 9 кв. метра с душ, тоалетна, телевизор и „Граф Монте Кристо“

Свят Преди 8 часа

Условията за бившия президент Саркози не се различават от тези за останалите затворници – 9 кв.метра, с душ и тоалетна. От днес Никола Саркози е най-известният затворник на Франция. Мненията за това са противоположни.

Радев: С еврото България ще бъде по-устойчива

Радев: С еврото България ще бъде по-устойчива

Свят Преди 8 часа

Радев: Присъединяването към еврозоната не е край на процеса, а начало

„Вярвах, че ще умра като секс робиня“: Шокиращите разкрития на Вирджиния Джуфре за принц Андрю

„Вярвах, че ще умра като секс робиня“: Шокиращите разкрития на Вирджиния Джуфре за принц Андрю

Свят Преди 9 часа

Ето ключовите твърдения, изложени в мемоарите на Вирджиния Джуфре