Друг пострадал от охранителите във варненския мол разказа пред репортер на „Здравей, България” на Нова ТВ, че е бил бит "на смени" в продължение на 40 минути. Има и медицинско за мозъчно сътресение, синини и други наранявания след побоя.
Мъжът, чиято самоличност беше скрита, разказа, че като дошли полицаи, те започнали да се здрависват и прегръщат с биячите му като стари приятели.
Биячите-охранители пък го заплашили, че каквото и жалби или оплаквания да направи, те ще го намерят и ще го набият.
„Много е трудно човек да повлияе с думи на агресора, особено когато агресията е насочена към по-слаби лица. В този случай тези хора са беззащитни”, каза в студиото криминалният психолог Емил Пенов.
Той коментира случилото се в мола Варна, където охранители пребиха до смърт 52-годишния Нягол Петров. По думите му усмивката и гордото излизане от съдебната зала на един от охранителите показва превъзходство и едно криворазбрано чувство на значимост, което той изпитва.
„При хората, които изпитват такава агресия, емоционалното чувство е най-засегнато. Съпричастността към проблемите на околните липсва при тях”, каза експертът. Според него такива хора, дори и след като минат през затвора, трудно променят начина си на живот. „Затворът е създаден, за да изолира тези хора и те да не пречат на обществото, а не да го превъзпита и да станат по милозливи”, смята Пенов.
* Моля, коментирайте конкретната статия и използвайте кирилица! Не се толерират мнения с обидно или нецензурно съдържание, на верска или етническа основа, както и написани само с главни букви!