10

П о Механизма за гражданска защита на ЕС получихме отговор от Испания, която има възможност и ще изпрати два самолета, всеки с вместимост около шест тона, съобщи на брифинг служебният министър на вътрешните работи Калин Стоянов, цитиран от пресцентъра на МВР. Той добави, че самолетите ще пристигнат днес и вероятно ще се включат в гасенето още в утрешния ден.

Във връзка с пожарите в района на ямболските села, министърът каза, че обстановката остава динамична, като обясни, че екипите са започнали да ограничават един от фронтовете, но температурата остава висока, има и силен вятър. Стоянов посочи, че на места все още огънят се развива върхово, което затруднява работата и поради това днес на място има четири хеликоптера - на Министерството на отбраната и изпратените от Чехия. Той потвърди, че към момента e овладяна ситуацията в района на село Голям манастир.

"Няма опасност за хората, обезпечени са селата, около тях работим с тежка техника, правим просеки, за да не допуснем огънят да влезе в населените места. По един от фронтовете на пожара, засегнал Крайново, Странджа, Голям Дервент и Воден, работим съвместно с колегите от Турция. Няма опасност за хората, има много техника", информира още министър Стоянов и изрази увереност, че съвместните усилия ще доведат до постепенно овладяване на пожарите.

Източник: БТА

Днес на двама жители на село Воден, най-тежко пострадали от стихията, ще бъдат предоставени изцяло оборудвани фургони, в които да се подслонят, добави още министърът.

На изнесен брифинг в боляровското село Мамарчево, служебният министър на вътрешните работи Калин Стоянов каза, че екипите работят на три фронта в близост до селата Крайново, Воден и Шарково. Воден и Крайново са сред най-пострадалите, защото огънят влезе в населените места и изгоряха къщи, обясни той. Пострадалите ще получат от държавата еднократна помощ от 1578 лева, както и обезщетение от четири хиляди лева, ако бъдат установени по-големи щети.

Огненият ад в с. Воден

Не пропускайте най-важните новини - последвайте ни в Google News Showcase

Коментари 10
Кирилица:
Фонетична
Имате 2000 позволени символа

* Моля, коментирайте конкретната статия и използвайте кирилица! Не се толерират мнения с обидно или нецензурно съдържание, на верска или етническа основа, както и написани само с главни букви!

10 коментара
 
-Тате, защо жените не са ходили в казармата? - Сине, ти представяш ли си майка ти с калашник.  
Прочети целия
Обратно в сайта X

ДОСТЪП ЗА ЛОГНАТИ ПОТРЕБИТЕЛИ За да пишете, оценявате или докладвате коментари, моля логнете се в профила си.

  1. Запомни ме
забравена парола Полетата маркирани с * са задължителни
Полето Потребителско име не трябва да е празно.
Полето E-mail не трябва да е празно.
Полето Парола не трябва да е празно.
Полето Повторете паролата не трябва да е празно.
  1. Декларирам, че съм се запознал с Общите условия за ползване на услугите на Нетинфо.
Полетата маркирани с * са задължителни
"Като две капки вода за всяко дете и всеки родител" събра над 248 000 лева в подкрепа на най-малките деца и техните родители

"Като две капки вода за всяко дете и всеки родител" събра над 248 000 лева в подкрепа на най-малките деца и техните родители

Любопитно Преди 1 час

С набраните средства УНИЦЕФ ще разшири програмата „Заедно от началото“ в три нови общини

„Мръсни“ коментари на ютубър предизвикаха масов скандал в Индия

„Мръсни“ коментари на ютубър предизвикаха масов скандал в Индия

Свят Преди 1 час

Каква е причината може да прочетете в следващите редове

Четиридесетте слона: Женската банда, която тероризираше Лондон

Четиридесетте слона: Женската банда, която тероризираше Лондон

Любопитно Преди 3 часа

Четиридесетте слона се отличават не само със странното си име, а и с факта, че бандата се състои изцяло от жени

Вторият медицински хеликоптер ще бъде в България следващата седмица

Вторият медицински хеликоптер ще бъде в България следващата седмица

България Преди 5 часа

Това съобщи министърът на здравеопазването доц. д-р Силви Кирилов

Маги Халваджиян: Продадохме се за един хладилник

Маги Халваджиян: Продадохме се за един хладилник

Любопитно Преди 5 часа

Шоуменът пред Мон Дьо в подкаста „Храмът на историите”

МВР издирва всички, участвали в сблъсъците пред сградата на ЕК в София

МВР издирва всички, участвали в сблъсъците пред сградата на ЕК в София

България Преди 6 часа

Те се установяват от записите от камерите на мястото, заяви министърът на вътрешните работи Даниел Митов

Колко ще струва почивка по родното Черноморие това лято

Колко ще струва почивка по родното Черноморие това лято

Пари Преди 6 часа

Очаква се поскъпване с 10-15% в сравнение с миналата година

Последна информация за състоянието на папа Франциск

Последна информация за състоянието на папа Франциск

Свят Преди 7 часа

Папа Франциск написа в неделната си молитва "Ангел Господен", че продължава болничното си лечение "с вяра"

Трима загинали и няколко ранени при руски въздушни удари в Украйна

Трима загинали и няколко ранени при руски въздушни удари в Украйна

Свят Преди 7 часа

Повредени са десет жилищни блока, 21 еднофамилни къщи и няколко промишлени сгради в град Костантиновка

Правосъдният министър: Нужно е ясно да покажем, че насилническото поведение не се толерира

Правосъдният министър: Нужно е ясно да покажем, че насилническото поведение не се толерира

България Преди 7 часа

Въпреки че след случая „Дебора“ бяха направени значителни изменения, които вече дават положителни резултати, не можем да спрем дотук, заяви Георги Георгиев

Аутопсията на Шири Бибас и децата ѝ не е показала следи от бомбардировка

Аутопсията на Шири Бибас и децата ѝ не е показала следи от бомбардировка

Свят Преди 8 часа

Нетаняху заяви, че става дума за "ужасяващи убийства, извършени от чудовища"

,

Правят ли противозачатъчните хапчета жените по-тревожни?

Любопитно Преди 9 часа

Все повече жени спират хормоналната контрацепция заради психични странични ефекти

Германия гласува за парламент

Германия гласува за парламент

Свят Преди 9 часа

За депутатски места се борят общо 29 партии

"Нас ни избиват, а деца не се раждат" - Украйна се топи

"Нас ни избиват, а деца не се раждат" - Украйна се топи

Свят Преди 9 часа

Украйна е страната с най-ниска раждаемост и най-висока смъртност в света

<p>Рязко поскъпване на храните през 2025 г. заради климата</p>

Рязко поскъпване на храните през 2025 г.: Климатичните промени удрят глобалните доставки

Свят Преди 9 часа

Какаото и кафето поскъпнаха повече от два пъти за изминалата година