34

Т ова е много смешно. Хванали са трима пенсионери, които държат в ареста и това е великият шпионски скандал. Смешна история. Така зам.-председателят на парламентарната група на "Изправи се! Мутри вън" адвокат Николай Хаджигенов коментира в ефира на NOVA версията, че ръководителят на ДАНС Димитър Георгиев е освободен заради разкриване на руски шпиони.

Борисов: Сменят шефа на ДАНС заради шпионската мрежа на Русия

"Нека да не забравяме, че независимият главен прокурор Сотир Цацаров беше всяка сряда при Бойко Борисов на оперативка. Сегашният главен прокурор пък му говори на "шефе". Тази лична вълшебна пръчица трябваше да си отиде", каза съпредседателят на "Изправи се! Мутри вън!".

"По моя информация 82-ма души са били подслушвани. 1/3 от тях са от БСП, отбеляза той. 

Спецсъдът не е разрешавал подслушване на политици

"СРС-та са били прилагани както по време на протестите, така и преди изборите", допълни още Хаджигенов. Според него разрешения за подслушванията са издавани от Специализирания наказателен съд. 

Според Хаджигенов със сигурност дори самият той е сред подслушваните политици. 

Плевнелиев: Извадете факти за подслушванията, ако има такива

"Работили са три служби – ГДБОП, ДАНС и "Вътрешна сигурност". Всеки мобилен оператор има служител по сигурността, който държи топли отношения с ДАНС и ГДБОП. На подслушването му е придадена формална законност", каза Хаджигенов.

Той коментира и какво смята за новия председател на ДАНС Пламен Тончев. 

Митов: Радев не може да прости на службите, че разкриха руската шпионска мрежа

"Нямам представа дали това е правилният човек за позицията, но съдейки по служебната му биография, той е достатъчно компетентен", заяви Хаджигенов.

"Има много строен и тежък ред, по който се случва подслушването със специални разузнавателни средства. Първо трябва да има доказателства, че се води разследване. Че човекът, който бива подслушван, е заподозрян в тежко престъпление", коментира от своя страна в студиото на "Здравей, България" Тома Биков от ГЕРБ по повод скандала с подслушванията на политици.

"Ако някой от тях е бил засечен в разговор с оперативно интересни лица, а именно заподозрени за тежки престъпления хора, може и да има такива разработки. Но да бъдат подслушвани целенасочено политици – има си разследвания, за които мисля, че за нито един политик не може да бъде доведена тази процедура, която минава първо през съд, а после през Бюрото за контрол на СРС-та", категоричен е той.

По думите му министърът на вътрешните работи Бойко Рашков и премиерът Стефан Янев трябва да излязат с доказателства за твърденията си за подслушване на политици. 

"Важните твърдения са техните. Всичко друго са спекулации. Г-н Рашков и г-н Янев са хора, които заемат едни публични позиции, и то много сериозни. Те трябва да излязат и да предоставят доказателства, но те вече няколко дни си мълчат, след като си позволиха да хвърлят тези обвинения срещу службите", подчерта Биков.

По повод уволнението на шефа на ДАНС той коментира, че единственият мотив, който е чул за това е "уронване на престижа".

"Това означава, че не е намерен нито един друг повод, за уволнението на този човек. Уронване на престижа е всичко. Това е в тяхната представа. Дори Стефан Янев каза "Създал е усещане за политизиране".  Заради създаване на усещане ние уволняваме директора на контраразузнаването няколко седмици след като е получил висока оценка от НАТО", заяви Тома Биков.

В миналото: - Аз мисля, значи съществувам. Сега: - Аз мисля, значи ми е паднал интернета.
Прочети целия
Обратно в сайта X

ДОСТЪП ЗА ЛОГНАТИ ПОТРЕБИТЕЛИ За да пишете, оценявате или докладвате коментари, моля логнете се в профила си.

  1. Запомни ме
забравена парола Полетата маркирани с * са задължителни
Полето Потребителско име не трябва да е празно.
Полето E-mail не трябва да е празно.
Полето Парола не трябва да е празно.
Полето Повторете паролата не трябва да е празно.
  1. Декларирам, че съм се запознал с Общите условия за ползване на услугите на Нетинфо.
Полетата маркирани с * са задължителни
Откачено ремарке блокира Подбалканския път

Откачено ремарке блокира Подбалканския път

България Преди 7 минути

Трафикът се регулира от полицията

"ДПС - Ново начало" предлага да има държавна верига магазини само с български стоки

"ДПС - Ново начало" предлага да има държавна верига магазини само с български стоки

България Преди 38 минути

По думите му, разрешената надценка ще бъде до 10%

<p>Какво става в Кривой Рог, жертви и много ранени</p>

Четирима загинали при руски ракетен удар по Кривой Рог

Свят Преди 2 часа

Четиринадесет от 31 ранени при нападението са в тежко състояние

Желязков от Брюксел: Инициативата за разговора ми със Зеленски дойде от него

Желязков от Брюксел: Инициативата за разговора ми със Зеленски дойде от него

България Преди 2 часа

Министър-председателят ще участва в заседанието на Европейския съвет

<p>Асен Василев посочи най-скандалното в проектобюджета</p>

Асен Василев: Най-скандалното в проектобюджета е взимането на 7 млрд. лв. дълг

България Преди 2 часа

Това, което видяхме снощи, е липса на каквото и да е защита от страна на ГЕРБ на този бюджет, заяви съпредседателят на ПП

Тежък инцидент в Кърджали: Работник падна от висок етаж на строеж

Тежък инцидент в Кърджали: Работник падна от висок етаж на строеж

България Преди 2 часа

Той е с плеврален излив и три счупени ребра

Лавина погреба трима скиори под 30 метра сняг

Лавина погреба трима скиори под 30 метра сняг

Свят Преди 2 часа

Смъртните случаи все още не са потвърдени, но Остин Макданиъл, говорител на щатските полицаи на Аляска, заяви, че „въз основа на информацията, предоставена от оператора, за съжаление не смятаме, че някой от тримата изчезнали е оцелял след лавината“

Учени твърдят, че съществува „трето състояние“ между живота и смъртта

Учени твърдят, че съществува „трето състояние“ между живота и смъртта

Любопитно Преди 2 часа

И това предполага, че клетките ви са съзнателни

ЦИК няма да публикува сканирани протоколи от повторно проверените 2204 секции

ЦИК няма да публикува сканирани протоколи от повторно проверените 2204 секции

България Преди 2 часа

Екипите на фирмата Информационно обслужване продължават да въвеждат данните от протоколите

.

Сериалът на NOVA „Майките“ тръгва в ефир от 20-и март

Любопитно Преди 2 часа

Мини сериалът по едноименния роман на Теодора Димова ще прикове вниманието с емоционалния си сюжет

Владимир Путин

Newsweek: Най-щастливият месец за Путин за 25 години

Свят Преди 3 часа

Руският президент Владимир Путин и неговите съюзници в държавните медии се зарадваха след публичното взривяване на отношенията между Тръмп и Зеленски

Путин назначи високопоставен дипломат от кариерата за нов посланик във Вашингтон

Путин назначи високопоставен дипломат от кариерата за нов посланик във Вашингтон

Свят Преди 3 часа

Той ще работи за сближаването на Русия и САЩ, посочват от Кремъл

Онлайн измама: Мъж загуби 50 000 лв. след "инвестиция" в БЕХ

Онлайн измама: Мъж загуби 50 000 лв. след "инвестиция" в БЕХ

България Преди 3 часа

Обещана му е била печалба от 57 000 щатски долара

CNN: Светът започва да се уморява от лидерството на Тръмп

CNN: Светът започва да се уморява от лидерството на Тръмп

Свят Преди 3 часа

И светът отново е оставен да виси на прищевките и маниите на президента „Америка на първо място“, пише CNN в своя анализ

Екшън във въздуха - пътник опита да отвори аварийния изход на самолет по време на полет

Екшън във въздуха - пътник опита да отвори аварийния изход на самолет по време на полет

Свят Преди 3 часа

Според очевидци мъжът внезапно скочил от седалката си и се затичал към аварийния изход, като агресивно дърпал лоста на вратата

Ще има частичен вот за кмет на столичния район "Слатина"

Ще има частичен вот за кмет на столичния район "Слатина"

България Преди 4 часа

Мандатът на Георги Илиев беше предсрочно прекратен на 20 февруари