"Това са хора, които не знаят как да играят тенис. Винаги ще има завист, Когато някой направи повече от Джокович или от мен, да ни критикува", отговори Григор Димитров по време на пресконференция преди шоуто с един от най-великите тенисисти в история Нокав Джокович. Двубоят е тази вечер от 20,00 часа в "Арена София". Първата ни ракета, често получава упреци, че не играе за България в мачовете за Купа Дейвис.

Източник: Георги Димитров

"Ние винаги сме помагали с всичко, което можем. Досега фондация е била на заден план, и е време да излезе на светло. Искам да дам нещо повече от себе си за децата в неравностойно положение. Още от малък приемам тези неща присърце. Двамата с Новак се събрахме да поговорим за това нещо. Искам да помагам и да давам част от опита си, за да е по-лесно и за малките. Надявам се това да бъде началото на една хубава кауза“, обясни Димитров.

На въпрос за здравословното си състояние, той обясни: "По-добре съм. Лош късмет на последните два турнира от Големия шлем, но не знаеш кога какво ще се случи. Бях максимално подготвен. Много мачове се насъбраха през година и това е резултат от всичко. Напрежението също си каза думата. Дори след толкова много разочарования, има нещо вълнуващо, защото с моя отбор работим да намерим най-добрата програма, за да се чувствам най-добре."

Източник: Георги Димитров

За визитата на Новак Джокович най-добрият ни тенисист бе категоричен: "Това нещо не може да се сравни с нищо. Искам да бъде един от най-добрите ми спомени. Този мач не е за мен или за Новак, това е всички българи. Няма две мнения, че това нещо остава един от най-важните ми моменти.“

"Последната седмица изцяло бях фокусиран да съм добре. Много се вълнувам. Не е лесно, когато играеш такъв мач. Всеки иска да направи нещо красиво за публиката. Нека бъде една хубава вечер. А, причината да играя може би най-добрия си тенис в последните две години е постоянната работа, много съм упорит, не се предавам. Никога не спирам, винаги искам да съм готов. Титлата в Бризбън ми помогна много, после дойде постоянството. Но, най-важно е тялото да е добре, само тогава мога да давам 100 процента от себе си", сподели още Димитров.

"С Джокович водихме разговори дълго време. Получи се прозорец, който и двамата ни устройваше. Най-незабравимият ми мач срещу него е на Уимбълдън. Помогна ми да науча много повече, отколкото победата в Мадрид. Имах сетбол в четвъртия сет. Трябваха ми две-три седмици да се възстановя физически и психически. След него започнах да разбирам други неща за тениса, както и как да играя с тенисисти от калибъра на Новак. Това е един от мачовете, които ми стоят в съзнанието", призна Гришо.

Пресконференция на Григор Димитров и Новак Джокович

"Следва Лейвър Къп, после Пекин, Шанхай. Трябва да внимавам с натоварванията. Ако всичко върви добре, ще продължа да играя и целта е Торино в края на годината", обясни хасковлията.

"Нямам допир с момчетата от националния отбор. Далеч съм от каквото и да е сбогуване. Всеки играч е специфичен и има своя цел. Такива са обстоятелствата. Гледаме напред, нека сме по-позитивни. Нека се насладим на момента. Много искам да организирам подобни мачове и с други големи тенисисти, но не зависи само от мен", каза още Димитров.

На въпрос за положителните допинг проби на Яник Синер и решението да не бъде наказван, Григор отговори: "Когато има правила и някой ги наруши, това не се харесва на никого. В цялата ситуация никой нищо не знаеше и затова има недоволство от страна на другите тенисисти. Не мисля, че той ще направи нещо нарочно, но така както се стекоха нещата, накара играчите да се замислят и да коментират."

Не пропускайте най-важните новини - последвайте ни в Google News Showcase

Обратно в сайта X

ДОСТЪП ЗА ЛОГНАТИ ПОТРЕБИТЕЛИ За да пишете, оценявате или докладвате коментари, моля логнете се в профила си.

  1. Запомни ме
забравена парола Полетата маркирани с * са задължителни
Полето Потребителско име не трябва да е празно.
Полето E-mail не трябва да е празно.
Полето Парола не трябва да е празно.
Полето Повторете паролата не трябва да е празно.
  1. Декларирам, че съм се запознал с Общите условия за ползване на услугите на Нетинфо.
Полетата маркирани с * са задължителни
Britské listy: Чешките бизнес популисти от PPF искат да демонтират либералната демокрация в Европа

Britské listy: Чешките бизнес популисти от PPF искат да демонтират либералната демокрация в Европа

Свят Преди 21 минути

Сърбия е ключова страна за европейската интеграция на западните Балкани и евентуален провал може да подкопае стабилността на самия ЕС, се казва в анализа на медията

Яж и отслабвай: Топ 5 салати, които ще ви помогнат да получите перфектното тяло

Яж и отслабвай: Топ 5 салати, които ще ви помогнат да получите перфектното тяло

Любопитно Преди 1 час

Те ще ви помогнат да се тонизирате, ще ви заредят с енергия и ще зарадват вкусовите ви рецептори

Кои са най-унищожителните астероиди, ударили Земята?

Кои са най-унищожителните астероиди, ударили Земята?

Свят Преди 2 часа

Опасността от астероидни сблъсъци остава една от вечните теми на науката

Земетресения разлюляха Черно море – 12 труса само за денонощие

Земетресения разлюляха Черно море – 12 труса само за денонощие

България Преди 2 часа

Най-силният трус до момента е бил със сила 3.5 и е регистриран на 25 април 2025 г., в 10:43 ч. българско време

Казаци поставят руско и кримско знаме на покрива на сградата на кметството на 17 март 2014 г. в Бахчисарай, Украйна. Жителите на Крим гласуваха с огромно мнозинство за отделяне от Украйна по време на гласуването на референдума на 16 март, а кримският парламент обяви независимост и официално поиска от Русия да ги анексира.

Защо Крим е толкова важен за Украйна и Русия?

Свят Преди 2 часа

Тръмп заяви пред TIME, че „Крим ще остане с Русия“

Мъж загина при трудова злополука край Варна

Мъж загина при трудова злополука край Варна

България Преди 3 часа

В цеха има видеонаблюдение и тепърва ще бъдат гледани записите от разследващи полицаи

Шестте най-странни неща, валяли от небето

Шестте най-странни неща, валяли от небето

Свят Преди 3 часа

Вместо дъжд или сняг, природата понякога ни изпраща месо, кръв и дори слуз – странните валежи, останали в историята

Гениална идея или безумие? Учени започват $66-милионен експеримент за "затъмняване на слънцето"

Гениална идея или безумие? Учени започват $66-милионен експеримент за "затъмняване на слънцето"

Любопитно Преди 3 часа

Учените получиха одобрение да тестват дали "затъмняването" на слънчевата светлина може да помогне в борбата с глобалното затопляне

<p>Избраха нов&nbsp;изпълнителен директор на &quot;Метрополитен&quot;</p>

Николай Найденов е новият изпълнителен директор на "Метрополитен"

България Преди 3 часа

За това съобщи Найденов пред журналисти

Скандален кардинал ще затвори ковчега на папа Франциск

Скандален кардинал ще затвори ковчега на папа Франциск

Свят Преди 4 часа

Кардинал Роджър Махони е сред група от деветима кардинали и малък брой свещеници и епископи, които ще участват в ритуалите

<p>Служител на Тим Уолц нанесе щети за хиляди на Tesla</p>

Щети за хиляди, но без обвинения: Прокурор пощади държавен служител за вандализъм срещу Tesla

Свят Преди 4 часа

Липсата на наказателно преследване за скъпия вандализъм разпали недоволство сред полицаи и потърпевши

Асен Блатечки: Готов съм да стана дядо, но дъщеря ми не бърза (ВИДЕО)

Асен Блатечки: Готов съм да стана дядо, но дъщеря ми не бърза (ВИДЕО)

Любопитно Преди 4 часа

В главната роля в новия епизод на „Елизабетско Podcast“ влиза Асен Блатечки – един от най-разпознаваемите актьори в България