„БСП ще легитимира ДПС с един елегантен ход точно след 20 дни”, заяви бившият финансов министър на ГЕРБ Владислав Горанов по NOVA.

Той влезе в остър спор с Жельо Бойчев от БСП, като обвини лидера на левицата в лъжа.

Борисов: Нинова се уплаши, мислех, че от Цецо, а то от Пеевски

Борисов ще чака Нинова, тя иска „очи в очи”

Борисов: Като не искаш много ти здраве

„Дори и за киселите краставички излъга Корнелия Нинова вчера”, посочи Горанов, коментирайки забраната, наложена от Русия, на вноса от България на пресни зеленчуци.

Според него е притеснително, че БСП се превръща в „антисистемен играч на тези избори” и това е видимо от реакциите в левицата на санкциите срещу руски граждани и фирми.

„За пореден път в българската история БСП показва, че е двигател на промените”, отвърна Бойчев. „Вие обяснявате на българските граждани, че нищо не зависи от тях. Това, което прави Корнелия Нинова е, че много ясно и категорично заявява позиция за всичко това, което се случва в Европа. Ние казваме: „Не приемаме Европа на много скорости”.

„ЕС е замислен като съюз за равноправни партньори и трябва да станат категорично ясни позициите. Това означава оттук нататък да създадем различни класи, да направим по-големи различията между Изтока и Запада. Казваме точка на политиката, която се съгласява с това, което кажат началниците”, посочи Бойчев. Той подчерта, че БСП е партията, която е вкарала България в ЕС. И категорично отхвърли обвиненията от ГЕРБ, че левицата готви да изкара страната от съюза.

„Притесненията в тази насока зависят от това дали можем да се движим със скоростта с която се движат другите. Скоростта си зависи от нас - ако не искаме да направим структурни реформи, няма да влезем в еврозоната и ще имаме отрицателни доклади”, отвърна Горанов.

„БСП е толкова сдържана в обещанията си”, заяви Бойчев. „27 милиарда е публичният дълг. Ние ще стимулираме българската икономика, българските инвестиции, българският растеж и българското потребление.”

„През нашия мандат икономиката растеше най-бързо”, категоричен пък е Горанов.

Двамата влязоха в спор и за обществения транспорт в София и цената на билета.

Горанов обвини БСП, че са вдигнали цените на винетките и ще се опитат да вдигнат данъците, за да си изпълнят предизборните обещания.

Бойчев отвърна, че ГЕРБ са увеличили социалното неравенство и посочи повишението на цените на градския транспорт в София, отменено от съда, като обеща облекчения за младите семейства, ако левицата спечели изборите на 26 март.

Обратно в сайта X

ДОСТЪП ЗА ЛОГНАТИ ПОТРЕБИТЕЛИ За да пишете, оценявате или докладвате коментари, моля логнете се в профила си.

  1. Запомни ме
забравена парола Полетата маркирани с * са задължителни
Полето Потребителско име не трябва да е празно.
Полето E-mail не трябва да е празно.
Полето Парола не трябва да е празно.
Полето Повторете паролата не трябва да е празно.
  1. Декларирам, че съм се запознал с Общите условия за ползване на услугите на Нетинфо.
Полетата маркирани с * са задължителни
Русия забрани кораби да акостират в незащитени от ПВО пристанища в Азовско море

Русия забрани кораби да акостират в незащитени от ПВО пристанища в Азовско море

Свят Преди 37 минути

През Азовско море минава една четвърт от руския износ на зърно

Жените вече ще трябват да доказват, че са жени, гласи ново правило в тениса

Жените вече ще трябват да доказват, че са жени, гласи ново правило в тениса

Свят Преди 1 час

Досега правилникът на WTA допускаше участие на транссексуални спортистки

Кувейт, Йордания и Бахрейн отблъснаха атаки от Иран

Кувейт, Йордания и Бахрейн отблъснаха атаки от Иран

Свят Преди 2 часа

Иран е атакувал електроцентрали и съоръжения за обезсоляване на вода

Нов скандал в Унгария, проверяват сървъри на партията на Орбан

Нов скандал в Унгария, проверяват сървъри на партията на Орбан

Свят Преди 3 часа

„Фидес“ определи действията на Мадяр като „автократични“

Военният министър: Нямам притеснения за американските самолети

Военният министър: Нямам притеснения за американските самолети

България Преди 3 часа

Стоянов: Предходното правителство си позволи да излъже за учението на НАТО

,

Студена война във футбола: УЕФА демонстрира открит конфликт с ФИФА

Любопитно Преди 3 часа

Президентът на УЕФА Александър Чеферин демонстративно пропусна финала на Световното първенство. Отказът му да присъства е ясен знак за открития конфликт с ФИФА след серия от политически намеси, скандални съдийски решения и скъпи билети

Лионел Меси и Ламин Ямал

Кой е Жоан Монфорт? Фотографът зад емблематичната снимка на Лионел Меси и Ламин Ямал, която обиколи света

Свят Преди 3 часа

Снимките остават неизвестни близо 17 години, докато през 2024 г. бащата на Ямал ги публикува с посланието „Началото на две легенди“

Средствата ще подпомогнат малки и средни предприятия да внедрят изкуствен интелект, облачни решения, автоматизация и други технологии от Индустрия 4.0.

125 млн. евро за дигитализация: колко и какви фирми ще получат пари за изкуствен интелект

Парите ни Преди 4 часа

След увеличението на бюджета подкрепените компании стават 512, като голяма част са извън София

КС отмени част от закона за горивата, приет край „Лукойл“

КС отмени част от закона за горивата, приет край „Лукойл“

Свят Преди 4 часа

Конституционният съд не отменя целия закон

Човек издъхна днес в ареста в Благоевград

Човек издъхна днес в ареста в Благоевград

България Преди 4 часа

Разследват причиняване на смърт по непредпазливост

Мярката ще подпомага работодатели, които наемат безработни над 55 години, хора с трайни увреждания и други лица в неравностойно положение

Работа до пенсия: Държавата субсидира наемането на безработни над 55 години

Парите ни Преди 4 часа

Частните работодатели могат да разкрият до три места, а подкрепата е за срок до две години

<p>Рядък медицински случай вкара жена в спешното след прекалено много щастие</p>

Рядък медицински случай на прекалено много щастие изпрати жена в спешното

Свят Преди 4 часа

Описание на медицински случай разказва необичайната история на 65-годишна жена, която била толкова щастлива след сватбата на дъщеря си, че лекарите помислили, че получава инфаркт

Ужасяваща буря минава през Чили, най-малко 10 загинали

Ужасяваща буря минава през Чили, най-малко 10 загинали

Свят Преди 5 часа

Властите определят бедствието като най-тежкото в региона за последните 40 години

,

"Беше специално": Шакира разкри любимите си моменти от Световното първенство през 2026 г.

Любопитно Преди 5 часа

След като оглави първото в историята шоу на полувремето на финала на Световното първенство, Шакира сподели емоциите си от турнира, възхищението си от Меси и неразривната си връзка с футбола

Решението е постановено от Окръжния съд в Хасково

Бивша полицайка влиза в затвора за опит да пренесе 2 кг кокаин през „Капитан Андреево“

България Преди 5 часа

34-годишната жена призна вината си, а съдът одобри споразумение с прокуратурата