Българката в ада в Истанбул: Слушах куршумите около мен
Източник: netinfo

“Слушах как куршумите барабанят край мен”. Това е разказала пострадалата българка в новогодишната нощ в Истанбул, където терорист откри безразборна стрелба в популярния клуб "Рейна" и уби 39 души, рани близо 70.

Бащата на пострадалата при терористичната атака Нурай Алиосман е вече до дъщеря си в болницата. Това съобщи посланикът ни в Турция Надежда Нейнски, предаде "24 часа". Самата тя четвърти ден е до 28-годишното момиче, което от няколко години живее и работи в Норвегия като счетоводител на държавна служба. Момичето, чиято фамилия по информация на БНТ е Бедри, е родом от Шумен. 

Снимки от мястото на инцидента може да видите в галерията ни

Нурай вече не е в реанимация, преместена е в самостоятелна стая, за нея се грижат изключително добре, каза посланик Нейнски. Според лекуващите лекари животът й вече е вън от опасност. Диша самостоятелно и говори. Претърпяла е операция, засегнат е бил белият дроб. 

Тя е много мила, красива и нежна. Изключително интелигентна и борбена,

разказа впечатленията си Надежда Нейнски. Тя е по-мобилизирана от нас, здраво стъпила е на земята, добави посланикът. Двете говорили за кошмара в нощта на Нова година, но Нейнски категорично отказала да сподели какво й е разказало момичето, освен горната реплика.

“24 часа” научи още, че младата жена ще остане в болницата в Истанбул поне още една седмица, преди лекарите да разрешат тя да бъде транспортирана до Норвегия, където да продължи рехабилитацията й. До няколко дни докторите ще махнат дреновете от белия дроб, с което ще отпадне и най-сериозната опасност от усложнения.

В болницата ги е намерил и български лекар, който работи там като хирург. Още през 1989 г. е заминал за Истанбул, като преди това е бил във варненска болница. Това допълнително вдъхнало кураж на близките на Нурай.

По-рано в сряда дипломатическият екип на България е посетил и хотела, в който ще отседне родителят на момичето. Там е настанена и най-добрата й приятелка - също българка.

От вчера Турция е завардила границите на страната,

в търсене на атентатора - всички екипи на дирекцията по сигурността в Одрин са вдигнати по тревога заради вероятността убиецът от истанбулския клуб „Рейна“ да премине турската граница към България и Гърция, блокирани са подстъпите към пунктовете Капъ куле – Капитан Андреево, Хамзабейли – Лесово и Ипсала – Кипи /Гърция/. 

Обратно в сайта X

ДОСТЪП ЗА ЛОГНАТИ ПОТРЕБИТЕЛИ За да пишете, оценявате или докладвате коментари, моля логнете се в профила си.

  1. Запомни ме
забравена парола Полетата маркирани с * са задължителни
Полето Потребителско име не трябва да е празно.
Полето E-mail не трябва да е празно.
Полето Парола не трябва да е празно.
Полето Повторете паролата не трябва да е празно.
  1. Декларирам, че съм се запознал с Общите условия за ползване на услугите на Нетинфо.
Полетата маркирани с * са задължителни
ВАС отмени решение на Министерския съвет за избора на европейски прокурор

ВАС отмени решение на Министерския съвет за избора на европейски прокурор

България Преди 2 часа

Върховните съдии приемат, че актът на Министерския съвет е незаконосъобразен

Тленните останки на Али Хаменей пристигнаха в Ирак

Тленните останки на Али Хаменей пристигнаха в Ирак

Свят Преди 3 часа

Иракската държавна телевизия излъчи пристигането на самолета

Украйна удари най-голямата петролна рафинерия в Русия

Украйна удари най-голямата петролна рафинерия в Русия

Свят Преди 6 часа

Ударът по рафинерията, която се намира дълбоко в Русия, в Сибир, е един от най-далечните

Пожар избухна в депо за отпадъци край Стара Загора

Пожар избухна в депо за отпадъци край Стара Загора

България Преди 6 часа

На място работят три екипа на пожарната

Евакуация в Ню Йорк, носещи колони на небостъргач се огънаха

Евакуация в Ню Йорк, носещи колони на небостъргач се огънаха

Свят Преди 7 часа

Инспекторите са открили и множество пукнатини и провиснали подове на 21-ия етаж на сградата

Тръмп към Ердоган: Има много хубава химия между нас

Тръмп към Ердоган: Има много хубава химия между нас

Свят Преди 8 часа

Ердоган: Фактът, че скъпият ми приятел Тръмп ще бъде и утре с нас, ще ни даде още сила

,

„Отиде си една легенда“: На 57 години почина легендарен културист „Мистър Вселена“

Свят Преди 8 часа

Светът на културизма скърби за Хосе Антонио Торес - Жоча, който почина на 57-годишна възраст. Бившият „Мистър Вселена“ остави незаличима следа, а неговите най-големи съперници го изпратиха с думите: „Отиде си една истинска и скромна легенда“

Десислава Радева впечатли Турция с модно послание и скрита символика

Десислава Радева впечатли Турция с модно послание и скрита символика

Свят Преди 8 часа

В турската култура белият цвят има дълбоко символично значение

Близки на загиналите при „Петрохан - Околчица“ учредиха фондация за независимо разследване

Близки на загиналите при „Петрохан - Околчица“ учредиха фондация за независимо разследване

България Преди 8 часа

Майката на загиналия Николай Златков съобщи, че целта на фондацията е да подпомогне провеждането на външно разследване

,

Финалът на Smart Face идва с много забавление и свеж хумор

Любопитно Преди 9 часа

Дивна и Златка Димитрова тестват женската си интуиция в “Звездния рунд”

Найджъл Фараж подаде оставка като депутат

Найджъл Фараж подаде оставка като депутат

Свят Преди 9 часа

Лидерът на „Реформирай Обединеното кралство“ ще се кандидатира отново

Принц Хари загуби делото срещу британски таблоид

Принц Хари загуби делото срещу британски таблоид

Свят Преди 9 часа

Съдът отхвърли исковете за нарушено лично пространство на принц Хари и още шест известни личности срещу издателя на „Дейли Мейл“ поради липса на доказателства. Новината съвпадна със завръщането на херцога в Лондон за благотворителни каузи

След смъртта на малката Криси - 10 години затвор за турски шофьор

След смъртта на малката Криси - 10 години затвор за турски шофьор

България Преди 9 часа

След катастрофата той избягал от местопроизшествието

Трагедия в Солун: 23-годишна българка е открита мъртва в апартамент

Трагедия в Солун: 23-годишна българка е открита мъртва в апартамент

Свят Преди 9 часа

Гръцките власти разследват случая, а съдебномедицинска експертиза трябва да установи причината за смъртта на младата жена.

,

Окончателно: Съдът отряза поетеса, обвинила Тейлър Суифт в кражба на текстове

Любопитно Преди 9 часа

Федерален съд отхвърли обвиненията на поетеса от Флорида, че Тейлър Суифт е откраднала фрази за албума си от 2024 година. Според съдията ищцата не е доказала съществено сходство, но въпреки окончателното решение тя планира обжалване

Нова схема с фалшиви имейли дебне бизнеса

Нова схема с фалшиви имейли дебне бизнеса

Парите ни Преди 9 часа

Измамници се представят за Световната организация за интелектуална собственост и искат плащания