Н е е коалиция. Ако е коалиция, аз и Кирил Петков ще сме премиери или министри. Това коментира Бойко Борисов относно споразумението с „Продължаваме Промяната - Демократична България” пред журналисти.

Поредица от извинения след решението на ГЕРБ-СДС и ПП-ДБ за ротационен премиер

„Ако искате го наричайте така, както искате, ваша работа. Аз го наричам отговорно поведение. Дали сме на Мария Габриел 100% от правата”, добави той.

Много ясно казах, че преговорите се водят от Мария Габриел, този който ще е премиер и вицепремиер, трябва да има самочувствието, знанието, умението и авторитета да си проведе преговорите, посочи Борисов в отговор на въпрос как продължават преговорите за кабинета днес. 

"Споразумението се сключва пред очите на народа. Минаха две години в хаос, престъпност, контрабанда, миграция, инфлация, бедност - без ред от План за възстановяване, без инвестиции. Всъщност това, което откриха за две години е това, което ние направихме", коментира също лидерът на ГЕРБ.

Борисов поздрави лидерите на „Демократична България“ и „Продължаваме промяната“ и ги посъветва да не четат сайтове и да не гледат телевизия докато направят правителство. Тези, които биха казали нещо срещу такова правителство, работят за сриване на цялата политическа система, а това са нови шести по ред предсрочни избори, сиреч катастрофа, подчерта Борисов. Той даде за пример Гърция, която по думите му променя избирателния си закон и на следващите избори ще има 50 депутати бонус за победителя и ще имат правителство. 

Поредица от извинения след решението на ГЕРБ-СДС и ПП-ДБ за ротационен премиер

На въпрос ще се наложи ли ново удължаване на бюджета, Борисов отговори, че за това лично е настоял Асен Василев да е в кабинета, за да може това, което е планирал и счита, че може да го направи, от първия ден да го направи. Веднага трябва бюджета, веднага в Брюксел - Плана за възстановяване, веднага довършване на съдебната реформа и законите на Крум Зарков, за месец, за два, коментира лидерът на ГЕРБ. По думите му като се случат две-три хубави неща, може пак да отидат на избори и пак да се мразят. Запитан ще успеят ли да съберат конституционно мнозинство, той отговори, че не зависи само от него, а от ГЕРБ-СДС, ПП-ДБ и ДПС.

"Виждам че някои казват “Вие направете правителството, пък след 9 месеца може и да не подкрепите”. Не! Точно обратното - ще си спазим отговорността в тази формула и я правим, за да стигнем поне до 18 месеца в управление. 18 месеца е минималният срок за Шенген, еврозоната, работа по плана за възстановяване и отпушване на всички инфраструктурни проекти, които трябва да се случат, ако искаме да вървим по пътя към една нормална европейска държава", коментира по-рано във Facebook Кирил Петков.

Обратно в сайта X

ДОСТЪП ЗА ЛОГНАТИ ПОТРЕБИТЕЛИ За да пишете, оценявате или докладвате коментари, моля логнете се в профила си.

  1. Запомни ме
забравена парола Полетата маркирани с * са задължителни
Полето Потребителско име не трябва да е празно.
Полето E-mail не трябва да е празно.
Полето Парола не трябва да е празно.
Полето Повторете паролата не трябва да е празно.
  1. Декларирам, че съм се запознал с Общите условия за ползване на услугите на Нетинфо.
Полетата маркирани с * са задължителни
Израел маха всички мита върху вноса от САЩ

Израел маха всички мита върху вноса от САЩ

Свят Преди 7 часа

Съединените щати са най-близкият съюзник на Израел

Германия конфискува танкер с руски петрол

Германия конфискува танкер с руски петрол

Свят Преди 8 часа

Европейският съюз включи плавателния съд в списъка със санкции срещу Русия

Сърбите се вдигнаха срещу мина за литий

Сърбите се вдигнаха срещу мина за литий

Свят Преди 12 часа

В Сърбия през последните четири години бяха организирани масови протести и пътни блокади

Кола помете човек на пешеходна пътека в Разград

Кола помете човек на пешеходна пътека в Разград

България Преди 12 часа

Пострадалият е откаран в разградската болница

Френският главен прокурор защити присъдата на Льо Пен

Френският главен прокурор защити присъдата на Льо Пен

Свят Преди 12 часа

Решението на френския съд е "съобразно закона"

Протестиращи блокираха булевард в София

Протестиращи блокираха булевард в София

България Преди 12 часа

От „Защита” уточниха, че ако не бъдат изпълнени исканията им, са в готовност за ефективни национални протести

Екшън, полицията гони мъже, откраднали 450 метра медни проводници

Екшън, полицията гони мъже, откраднали 450 метра медни проводници

България Преди 12 часа

В хода на операцията по задържането са се включили екипи на „Специални тактически действия“

Снимката е илюстративна

Ужас във Варна: 50-годишен мъж осъден за системно насилие над дете

България Преди 13 часа

Истината излиза наяве, когато момичето е настанено в кризисен център и се установява, че е бременно

Столична община спира приемането на отпадъци от болници

Столична община спира приемането на отпадъци от болници

България Преди 13 часа

Причината е случай на нерегламентирано смесване на битови и медицински отпадъци

<p>Иран ще потърси ядрени оръжия, ако бъде нападната</p>

Иран ще потърси ядрени оръжия, ако бъде нападната

Свят Преди 13 часа

Нарастващото напрежение между Иран и САЩ отново разпали опасенията относно военен конфликт

<p>Първата европейска орбитална ракета се разби след 40 секунди</p>

Първата орбитална ракета, изстреляна от Европа, се разби в морето

Свят Преди 13 часа

Ракетата се разби в морето и се взриви 40 секунди по-късно

Доналд Тръмп коментира връзката между Тайгър Уудс и бившата си снаха

Доналд Тръмп коментира връзката между Тайгър Уудс и бившата си снаха

Свят Преди 13 часа

„Обичам Тайгър и обичам Ванеса“, заяви американският президент

КЕВР намали рязко цената на природния газ

КЕВР намали рязко цената на природния газ

България Преди 13 часа

Председателят на КЕВР Пламен Младеновски : Значително намаление с 14,3%

Сергей Рябков

Русия разглежда мирното предложение на САЩ, но настоява за промени

Свят Преди 13 часа

Бъдещите модели и схеми на САЩ за разрешаване на конфликта в Украйна все още не са премахнали първопричините за него; това трябва да бъде преодоляно, казва руският заместник-министър на външните работи Сергей Рябков

Задържан е заподозрян за опустошителните пожари в Южна Корея

Задържан е заподозрян за опустошителните пожари в Южна Корея

Свят Преди 13 часа

Мъжът се грижил за семеен гроб на 22 март, когато бил заподозрян в запалване на пожар

<p>&quot;Съкрушителни доказателства за руски военни престъпления&quot;</p>

Калас: Съкрушителни доказателства за руски военни престъпления

Свят Преди 14 часа

Готвят трибунал за агресията на Русия