Борисов: Цветанов сложи лъжица катран в кацата с мед
Бойко Борисов   
Източник: БГНЕС
160

М инистър-председателят Бойко Борисов даде обширно интервю за предаването „Панорама” по БНТ и по повод скандала с оставката на Цветан Цветанов обяви, че ще иска оставки колкото трябва.

„Цветанов си го обичам като дете, много години е покрай мен, като министър си заложи главата срещу военното крило на „Хизбула”, с „Наглите” и с отвличанията”, каза Борисов. Той припомни народната мъдрост „да не сложиш катран в кацата с мед”. „Той точно това направи. От символ, от човек, който имаше изключителен авторитет след мен в партията

с това нещо той просто заличи всичко добро, което е направил”,

посочи премиерът.

На въпрос какво ще се случи с Цветанов той отговори: „Има един ден в годината прошка се казва, той сега е 26 май. Ще видим дали нашите избиратели ще ни прощават, дали няма. Дали ще се подведат по лъжите на другите”.

За изборите

Относно изборите Борисов беше категоричен, че няма да „хвърля кърпата”, ако получи „жълт картон” на изборите. Министър-председателят попита какво ще правят БСП, ако трябва да сформират правителство, след като са се скарали кой да им оглави листата. „С президента ще се изпоядат кои от неговите хора да стават министри”, посочи той и изтъкна, че ГЕРБ трябва да подреди своята къщичка.

„Нашите избиратели и членове искат от нас да бъдем чисти. Искат да бъдем нормални. Те са оценили и пак ще оценят направеното. Сега казват: „Ей, вие не можете да бъдете като другите”. Затова се разделям с толкова много хора. ГЕРБ досега работеше перфектно. ГЕРБ трябва да съществува само като истинска, центристка, дясна, честна, народна партия”, посочи Бойко Борисов.

Премиерът е категоричен, че всичко хубаво, което се е случило в държавата в последните години е направено от ГЕРБ. „БСП не могат да боядисат това, което сме построили”, заяви той.

За имотните скандали

„Александър Манолев е с повдигнато обвинение и 100 хил. лв. гаранция, а нашите опоненти с три къщи за гости в родата. Те обаче казват,ч е това не е нищо. ГЕРБ досега винаги е побеждавала БСП, защото СДС навремето подцениха силата на комунистите и на ДС”, посочи министър-председателят.

„Да ни сложат етикет заради няколко човека, които не са си преценили стъпките или са решили, че трябва да излязат богати от политиката и с по-хубави жилища, ГЕРБ, направила толкова много, да носи отговорност – няма да го бъде. При нас е една къща, при другите три, при нас е асансьор, при другите сгради с асансьор – не ме касае и не ме интересува. Знаем ги, че са маскари”, каза още той.

„Колко пъти идват на власт – десетки. Всички национални катастрофи кога са станали? Когато БСП управлява, или БКП, защото те не са се отказали от всичко, което са правили”, заяви премиерът.

За президента

По повод предвиденото от президента, че скандалът с имотите ще се разширява до офшорни сметки, имоти в чужбина и непроверени пари, Борисов каза: „На един държавен глава не му отива да говори това. И за него изкараха информация, но съм забранил да го коментират. По тези еми да не говорим, имаше общински и какви ли не жилища. Не ми го давайте за пример”.

„Никога не съм искал да ставам президент. Никога не ми е минавало през ума и не ми минава да ставам президент”, подчерта Бойко Борисов.

Следете ни навсякъде и по всяко време с мобилното приложение на Vesti.bg. Можете да го изтеглите от Google Play и AppStore.

За още актуални новини от Vesti.bg последвайте страницата ни в Instagram

Коментари 160
Кирилица:
Фонетична
Имате 2000 позволени символа

* Моля, коментирайте конкретната статия и използвайте кирилица! Не се толерират мнения с обидно или нецензурно съдържание, на верска или етническа основа, както и написани само с главни букви!

160 коментара
 
Венчавка. Попът пита: - Ако има някой, който е против този брак, да говори или да замълчи завинаги? Чува се плах глас: - Ами, аз...…
Прочети целия
Обратно в сайта X

ДОСТЪП ЗА ЛОГНАТИ ПОТРЕБИТЕЛИ За да пишете, оценявате или докладвате коментари, моля логнете се в профила си.

  1. Запомни ме
забравена парола Полетата маркирани с * са задължителни
Полето Потребителско име не трябва да е празно.
Полето E-mail не трябва да е празно.
Полето Парола не трябва да е празно.
Полето Повторете паролата не трябва да е празно.
  1. Декларирам, че съм се запознал с Общите условия за ползване на услугите на Нетинфо.
Полетата маркирани с * са задължителни
Атака с нож при Мемориала на Холокоста в Берлин

Атака с нож при Мемориала на Холокоста в Берлин

Свят Преди 21 минути

Човек е нападнат от неизвестно лице

Постоянен арест за зам.-кмета на Видин

Постоянен арест за зам.-кмета на Видин

България Преди 1 час

Той беше задържан на 19 февруари на летище „Васил Левски” - София

Историята е жестока: Най-абсурдните и нелепи смъртни случаи

Историята е жестока: Най-абсурдните и нелепи смъртни случаи

Любопитно Преди 2 часа

Някои от изброените случаи направо предизвикват недоверие

Мощна експлозия на Хаваите, тежко ранени (ВИДЕО)

Мощна експлозия на Хаваите, тежко ранени (ВИДЕО)

Свят Преди 2 часа

Видеозапис от района показва, че експлозията е станала на открито, в близост до плувен басейн, а отломки са разпръснати чак до плажа

Джорд Клуни с изненадващо признание, че кара трактор

Джорд Клуни с изненадващо признание, че кара трактор

Любопитно Преди 2 часа

Клуни като фермер и това не е заради роля?

Снимката е илюстративна

Отрязана ръка е открита до училище в Дъблин

Свят Преди 2 часа

Останките ще бъдат изследвани и ще бъде направен ДНК анализ

<p>Трюдо се подигра с Тръмп след победата на Канада над САЩ на хокей</p>

Словесни престрелки и хокей на лед: Канадският премиер се подигра с Тръмп след победата на Канада над САЩ

Свят Преди 2 часа

"Една суверенна държава не би трябвало да се страхува от тирания и фашизъм"

Почина звезда от "Карате кид"

Почина звезда от "Карате кид"

Свят Преди 3 часа

Питър Джейсън почина на 80 години, оставяйки след себе си впечатляващо наследство с над 270 актьорски изпълнения в киното

Снимката е архивна: Украинският президент Володимир Зеленски даде интервю за Асошиейтед прес в Киев

Тръмп: Зеленски "много затруднява сключването на сделки"

Свят Преди 3 часа

Германският канцлер Олаф Шолц и украинският президент Володимир Зеленски разговаряха за „начините за постигане на справедлив мир в Украйна“, докато Вашингтон настояваше за преговори с Москва

Мадона обвини Тръмп, че си е присвоил титлата „крал“

Мадона обвини Тръмп, че си е присвоил титлата „крал“

Свят Преди 3 часа

Тръмп се провъзгласи на шега за крал под послание, с което в социалната си мрежа се похвали с офанзивата на неговото правителство срещу премахването на тол таксите в Ню Йорк

<p>Кметът на Дупница:&nbsp;Институциите, издирващи&nbsp;Ивана, дължат отговори</p>

Кметът на Дупница за изчезналата Ивана: Институциите, работещи по темата, дължат отговори

България Преди 3 часа

Дангов добави, че година след изчезването на детето няма отговори на много въпроси

Задържаха руснак, планирал нападение в Берлин

Задържаха руснак, планирал нападение в Берлин

Свят Преди 3 часа

Той настанен в следствен арест

Пакистан ликвидира бунтовници в скривалище в някогашен бастион на талибаните

Пакистан ликвидира бунтовници в скривалище в някогашен бастион на талибаните

Свят Преди 3 часа

Операцията беше в Карак, област в Северозападната гранична провинция (Хайбер-Пахтунхва), която е до Афганистан

Мерц: Европа трябва да се подготви Тръмп да изостави защитата на НАТО

Мерц: Европа трябва да се подготви Тръмп да изостави защитата на НАТО

Свят Преди 4 часа

Мерц подчерта, че Германия трябва също така да обмисли много сериозно дали да се включи под ядрения чадър на другите две ядрени сили в НАТО

Земетресение в района на Пловдив

Земетресение в района на Пловдив

България Преди 4 часа

Земетресението е било на 25 км югоизточно от Асеновград

ДНСК издаде заповед за спиране на ремонта на ул. "Опълченска"

ДНСК издаде заповед за спиране на ремонта на ул. "Опълченска"

Свят Преди 4 часа

Определен е 60 дневен срок за отстраняването на констатираните нарушения