Блокада на "Дунав мост" 2, блокада и по замръзналата река
Източник: БГНЕС

Р ека Дунав пак замръзна, което доведе до транспортен хаос в района. Заради леда фериботите не работят, а двата моста при Видин и Русе поемат целия трафик.

Тираджии пък блокираха пътя към „Дунав мост” 2, като останаха там няколко часа. Образувалата се колона по обяд бе 10 км. 

Не може да се минава и от българска, и от румънска страна. 

„Не е нормално един камион да стои по 40 часа на границата. Хората нямат храна и вода, нямат тоалетна. Това е безобразие”, коментира един от шофьорите, чакащи от българска страна да преминат по „Дунав мост” 2, предаде NOVA.

Шофьорите се заканиха да стоят на пътя, докато не се вземе адекватно решение

спрямо километричната колона от тежкотоварни автомобили на границата между България и Румъния.

Според граничната ни служба причината за бавното преминаване е при румънците. Те правят допълнителни проверки на преминаващите тежкотоварни автомобили. При проблем с товара на някои от тях, цялата колона спира, докато траят проверките. Шофьорите обаче са изнервени и дори се стигнало до бой заради недобросъвестни водачи, които изпреварвали колоната. 

В същото време в колоната от чакащи тирове на „Дунав мост 2” се стигна и до катастрофа.

Микробус с полска регистрация е ударил отзад спрял тежкотоварен автомобил. Предполага се, че шофьорът на микробуса е заспал и това е довело до сблъсъка.

Заради големия наплив на превозни средства се образува километрична опашка от над 10 километра с коли и камиони, които опитват да преминат. 

От „Гранична полиция” съобщиха, че работят на пълен капацитет и на двата моста, за да успеят да се справят по-бързо със ситуацията. 

Километрични опашки на границата ни с Румъния

Пътници, които често минават в участъка пък коментираха, че подобни неприятности не са рядкост и се случват дори когато метеорологичните условия са добри.
Българските гранични власти пък твърдят, че забавянето при преминаването често е заради граничните пунктове от другата страна на родната граница към Румъния. 

Дунав замръзна в снимки

Проблемът с бавното преминаване на границата между България и Румъния не е нов, а датира от месеци, каза Йордан Арабаджиев от Съюза на международните превозвачи.

Над 1100 камиона са обрабатени на Дунав мост при Видин за последното денонощие, информираха от МВР. Граничните полицаи продължават да работят на пълен капацитет - товарните автомобили се пропускат на 4, вместо на 3 трасета. През последното денонощие на граничния пункт са обработени 465 камиона на вход и 702 камиона на изход от страната.

– Скъпи, ще изхвърлиш ли боклука? – Разбира се, миличка! – Още днес? – Сега вече прекаляваш с изискванията!
Прочети целия
Обратно в сайта X

ДОСТЪП ЗА ЛОГНАТИ ПОТРЕБИТЕЛИ За да пишете, оценявате или докладвате коментари, моля логнете се в профила си.

  1. Запомни ме
забравена парола Полетата маркирани с * са задължителни
Полето Потребителско име не трябва да е празно.
Полето E-mail не трябва да е празно.
Полето Парола не трябва да е празно.
Полето Повторете паролата не трябва да е празно.
  1. Декларирам, че съм се запознал с Общите условия за ползване на услугите на Нетинфо.
Полетата маркирани с * са задължителни
,

Това е търговска тайна: В кои дни се продават най-евтините самолетни билети

Любопитно Преди 7 часа

Всеки, който планира пътуване, се надява да намери страхотна оферта за самолетни билети

Белият дом обяви мащабни съкращения в държавната администрация

Белият дом обяви мащабни съкращения в държавната администрация

Свят Преди 7 часа

Новината потвърди ръководителят на Бюджетната служба на Белия дом Ръс Воут

а

Мелания Тръмп: Водя директен диалог с Путин за съдбата на украинските деца

Свят Преди 9 часа

Тя заяви, че осем деца са били върнати при близките си през последните 24 часа след преговори между нейния екип и представителите на Путин

,

Тръмп обмисля "сериозно увеличение" на митата върху вноса на китайски стоки

Свят Преди 9 часа

Китай произвежда над 90 на сто от преработените редкоземни елементи и редкоземни магнити в света

и

Мътна вода във Великотърновско след проливните дъждове

България Преди 9 часа

Водата не е опасна за здравето, но от РЗИ препоръчват да се използва бутилирана за пиене

,

Френски центристки лидер: Макрон ще избере нов премиер през следващите часове

Свят Преди 10 часа

Той каза, че не е останал с впечатлението, че президентът възнамерява да разпусне парламента

,

Край на стикера за технически преглед на стъклото на колата

България Преди 10 часа

Министерството на транспорта и съобщенията предлага преминаване изцяло към електронни документи, които да удостоверяват техническата изправност на пътните превозни средства

Задръстване блокира АМ "Хемус" в посока София

Задръстване блокира АМ "Хемус" в посока София

България Преди 10 часа

Тапата е от машини, тирове и автомобили

Защо някои хора помнят сънищата си, а други - не?

Защо някои хора помнят сънищата си, а други - не?

Любопитно Преди 10 часа

Защо някои хора помнят сънищата си, а други - не?

Снимката е илюстративна

Гърция ще придобие 30 бойни хеликоптера Apache от САЩ

Свят Преди 10 часа

Очаква се първите контакти да бъдат направени следващата седмица на международното изложение на армията на САЩ AUSA във Вашингтон

,

Директна отборна елиминация в “Игри на волята” тази вечер

България Преди 11 часа

Кои двама воини ще напуснат Войната на племената?

„Фермата на Lidl” – образователна градина от ново поколение

„Фермата на Lidl” – образователна градина от ново поколение

България Преди 11 часа

Ново пространство дава на децата знания за устойчивост и здравословен избор при храненето, изграждайки основите на осъзнатото потребление

о

Путин: Тръмп е направил много за мира

Свят Преди 11 часа

Русия и САЩ разбират как да разрешат конфликта в Украйна с мирни средства, но това е сложен въпрос, заяви той

.

Червен код в Гваделупа заради тропическата буря "Джери"

Свят Преди 11 часа

Френските власти въведоха най-висока степен на опасност за карибския остров, очакват се проливни дъждове

,

Граничният пункт "Рафах" между Газа и Египет се очаква да бъде отворен на 14 октомври

Свят Преди 11 часа

Служители на Мисията на Европейския съюз за съдействие по границите ще бъдат разположени там след спирането на огъня

Почина легендарен музикант

Почина легендарен музикант

Свят Преди 11 часа

Басистът и автор на хитове като "Nights In White Satin" е починал неочаквано на 82-годишна възраст