"Справедливо е да се каже, че сегашното правителство е главен виновник за съществуващите проблеми. Очевидно кабинетът има нужда да продължи корупционните схеми, както показва и докладът на ОЛАФ".
Това заяви днес председателят на Европейската народна партия (ЕНП) Вилфрид Мартенс пред участниците в Националния политически форум за европейско развитие, организиран от партия ГЕРБ.
Мартенс оттново, както и вчера, подчерта, че слухът, че ЕНП подкрепя бъдеща коалиция на ГЕРБ с БСП е фалшив.
Предстоящите избори са
шанс за България да има правителство, което не е част от номенклатурата,
заяви гостът.
Във връзка със състоялата се неотдавна среща на ръководството на БСП с председателя на Партията на европейските социалист (ПЕС) Мартин Шулц, Мартнес напомни, че посланието от тази среща било: "Всичко е страхотно, няма нужда от промени".
"Когато чувам такива неща, се чудя за същата държава ли става въпрос", подчерта Мартенс и добави: "Ако се взрем зад сцената, се вижда, че има много връзки между управляващите и основните действащи лица в сивата икономика".
Според Европейската народна партия парите на европейските данъкоплатци, предназначени за подобряване стандарта на живот в България, "отиват в джобовете на корумпирани политици и гангстери".
Като "смешно и неприемливо" Мартенс коментира думите на премиера Станишев, че Еврокомисията прилагала двоен стандарт към България.
Девет антикризисни мерки представи партия ГЕРБ
на националния си политически форум.
Икономическият експерт Илияна Иванова представи мерките, които са
обединени под мотото "Да преодолеем кризата с общи усилия". Първата мярка е редовен обществен диалог за кризата с представители
на бизнеса, правителството и синдикатите.
Европейските фондове са сигурен ресурс за преодоляване на кризата и са предвидени като втора мярка в антикризисната програма.
Като трета мярка за справяне с кризата от ГЕРБ посочват възраждането на селското стопанство.
Данъчните стимули са четвъртата мярка, подобряването на бизнес средата е петата, а насърчаването на инвестициите е шестата.
Седмата мярка, предлагана от ГЕРБ, е в областта на образованието, квалификацията и социалните мерки. Инфраструктурната политика е осмата антикризисна мярка.
Последната антикризисна мярка, която предлагат от партията, е използването при нужда на членството на страната ни в международните
финансови институции.
* Моля, коментирайте конкретната статия и използвайте кирилица! Не се толерират мнения с обидно или нецензурно съдържание, на верска или етническа основа, както и написани само с главни букви!