Според първоначалните данни в протеста са изразили желание да участват десетки хиляди учащи от над 350 гимназии, колежи и университети. На места се включиха и преподавателите, които отмениха занятията или обявиха, че няма да пишат неизвинени отсъствия на участниците в митингите. Другаде се проведоха и контрамитинги в подкрепа на Буш с надписи като "Remember 9-11?" (Спомняте ли си 11 септември?).
Във Вашингтон шествието на демонстрантите премина край посолствата на Франция, Русия, Турция, Мексико и Чили в знак на признателност, че се противопоставят на войната в Ирак.
61-годишен мъж пък бе арестуван в търговски център, тъй като отказал да махне фланелката си с надпис "Peace on Earth" (Мир на света) и "Give Peace a Chance" (Дайте шанс на мира). Охраната се аргументирала с това, че обектът е частен и не е място за такъв протест.
Антивоенната организация "Not in Our Name" (Не в нашето име) от своя страна призова служителите да излязат в болнични, а работодателите да преустановят работа за един ден като своеобразен протест срещу войната. Все още обаче не е ясно колко американци са откликнали и на тази инициатива.
В Лондон тийнейджъри (предимно на възраст между 13 и 16 години) се събраха на седящ протест пред резиденцията на премиера Тони Блеър, изненадвайки охраната на "Даунинг стрийт" 10. Те пееха "No war for oil" (Не на войната за петрол), като предупреждаваха, че скоро и те ще имат право на глас, предаде "Асошиейтед прес", като припомня, че избирателни права в Англия имат гражданите над 18 години. По същото време поети внесоха петиция, съдържаща 10 000 антивоенни стихотворения.
Подобни протести са се състояли и в различни градове на Бангладеш, Франция, Швеция, Швейцария, Египет.
* Моля, коментирайте конкретната статия и използвайте кирилица! Не се толерират мнения с обидно или нецензурно съдържание, на верска или етническа основа, както и написани само с главни букви!