Как диетите ни правят по-дебели (видео)
Източник: Thinkstock/Guliver

В ероятно доста хора са забелязали, че тези които постоянно повтарят на каква нова революционна диета са, са всъщност хора, които постоянно се борят с излишните килограми.

Ние нямаме проблем със загубата на килограми, имаме проблем със задържането на постигнатите резултати и всички знаем за йо-йо ефектът.

Както казва Др. Лейн Нортън, има една зависимост между диетите и наднорменото тегло и всъщност се оказва, че колкото по-често някой е на диета, толкова по-пълен е той.

Във видеото от Vbox7.com се вижда графика, на която е показано какво се случва с нашето тяло, когато решим да спазваме някоя абсурдна диета от сорта на "Свалете 10кг за 12 дни" и всъщност доста жени попадат в този капан.

На втората графика е показан по-правилният начин за подход по време на една диета, като калорийният прием се намалява постепенно, след като постигнем желаните резултати, той отново се вдига постепенно в зависимост от това как тялото реагира на новият такъв, като на таблицата авторът демонстрира едно примерно излизане от калориен дефицит, спрямо неговото собствено тяло.

Кой разказва тези неща?

Авторът на видеото се казва Станислав Чакъров - по-познат в интернет пространството като Aesthetic Stalik и се занимава с фитнес от 2009 г. Четири години по-късно се насочва към чуждестранната литература и започва да следи работата на най-големите имена в натуралния бодибилдинг и онлайн коучинг.

Наученото започва да прилага върху себе си и резултатите не закъсняват. След това решава да приложи знанията си и върху хора от обкръжението му, които му се доверяват и също постигат доста добри резултати.

Виждайки как се променя той и хората около него, авторът решава да сподели наученото с повече хора и започва да прави клипове, качени във Vbox7.com.

Баба и внучка готвят в кухнята. -По мое време музиката беше много по-мелодична, казва бабата. -Но бабо, това е миксера.  
Прочети целия
Обратно в сайта X

ДОСТЪП ЗА ЛОГНАТИ ПОТРЕБИТЕЛИ За да пишете, оценявате или докладвате коментари, моля логнете се в профила си.

  1. Запомни ме
забравена парола Полетата маркирани с * са задължителни
Полето Потребителско име не трябва да е празно.
Полето E-mail не трябва да е празно.
Полето Парола не трябва да е празно.
Полето Повторете паролата не трябва да е празно.
  1. Декларирам, че съм се запознал с Общите условия за ползване на услугите на Нетинфо.
Полетата маркирани с * са задължителни
Най-малко 16 души са загинали в САЩ при поредица от торнада

Най-малко 16 души са загинали в САЩ при поредица от торнада

Свят Преди 1 час

Няколко души са били ранени, но броят им не е обявен

Сложен шпагат: Италия между Европа и САЩ

Сложен шпагат: Италия между Европа и САЩ

Свят Преди 2 часа

Италианската министър-председателка се опитва да балансира и във вътрешната политика

Румъния изключи от президентските избори втори крайнодесен кандидат

Румъния изключи от президентските избори втори крайнодесен кандидат

Свят Преди 3 часа

"Аз съм доказателство, че не живеем в демокрация"

Майка забрави детето си в парка, докато говори по телефона

Майка забрави детето си в парка, докато говори по телефона

Свят Преди 3 часа

Видеоклипът привлече голямо внимание в социалните мрежи, като хората изразиха различни мнения

,

Киев потвърди, че украинските войски се изтеглят от Суджа

Свят Преди 3 часа

Суджа се смята за най-важното завоевание на Украйна в Русия

Зеленски обвини Путин, че се стреми към по-силна военна позиция

Зеленски обвини Путин, че се стреми към по-силна военна позиция

Свят Преди 3 часа

Зеленски назначи официална делегация, която да представлява Киев във всички възможни мирни преговори

Мицотакис извърши рокади сред министрите

Мицотакис извърши рокади сред министрите

Свят Преди 4 часа

Той смени ръководителите на няколко висши министерства

,

Холандия: Да се „окаже натиск“ върху Русия за прекратяване на огъня

Свят Преди 4 часа

Това заяви холандският премиер Дик Схоф

.

Решение без прецедент: Как се стигна до изборната буря, която промени разпределението в НС

България Преди 4 часа

Над 190 дни след провеждането на последния парламентарен вот, България осъмна в нова политическа ситуация

.

Най-малко осем палестинци загинаха при израелски въздушни удари в ивицата Газа

Свят Преди 5 часа

Един от загиналите е местният репортер Махмуд Ислим

На фона на преговорите за мир: Русия и Украйна си размениха атаки с дронове

На фона на преговорите за мир: Русия и Украйна си размениха атаки с дронове

Свят Преди 5 часа

Атаките бяха извършени по-малко от 24 часа след като руският президент Владимир Путин се срещна с американския пратеник Стив Уиткоф

Кола се вряза в протестиращи в Белград, има ранени

Кола се вряза в протестиращи в Белград, има ранени

Свят Преди 5 часа

Шофьорът е задържан от полицията

„Непоносимост към месото": Може ли организмът ни да забрави как да го смила

„Непоносимост към месото": Може ли организмът ни да забрави как да го смила

Любопитно Преди 6 часа

Всичко по темата може да прочетете в следващите редове

Стармър: Рано или късно Путин "ще трябва да седне на масата"

Стармър: Рано или късно Путин "ще трябва да седне на масата"

Свят Преди 6 часа

Британският премиер отправи призив към световните лидери "да продължат натиска" върху руския държавен глава за спиране на огъня в Украйна