Повече мощност и завиващи задни колела за Lamborghini Aventador S
Източник: netinfo
4

В одачът на стадото бикове от Санта Агата идва с още повече мощност след обновяването на модела в средата на жизнения му цикъл. Допълнението “S” към Aventador дава още по-аеродинамично купе, развито на базата на SV-модела. Предницата е още по-агресивна от преди, благодарение на изрязаните въздухоотвори в бронята, които насочват въздуха за охлаждане, но и спомагат за увеличаване на притискащата сила върху предницата.

Отзад дизайнерите на Lamborghini са дарили Aventador S с дифузьор, наподобяващ този от върховния в гамата модел SV с вертикални перки. Той играе няколко роли: намалява коефициента на челно съпротивление, но и оптимизира въздушната обтекаемост, спомагайки за генериране на по-висока притискаща сила. По средата на задната броня са разположени три отделни ауспуха, част от новоразработената изпускателна система, която е с 20% по-лека от преди. Що касае активния заден спойлер, той има три позиции, които се сменят в зависимост от скоростта и избрания режим на задвижване.

Благодарение на всички тези дизайнерски трикове, поставящи ударение върху аеродинамиката, Aventador S разчита на цели 130% по-високо аеродинамично притискане върху предната ос спрямо досегашния модел. Върху задната ос притискането е с 50% по-високо, когато крилото е в оптимално положение. По-интересното е, че притискането при режим на ниско съпротивление (най-хоризонтално положение на задния спойлер) е увеличен с невероятните 400%.

Моделът сега е обозначен като LP 740-4, което означава, че атмосферният 6,5-литров V12 двигател е оптимизиран с допълнителни 40 к.с. до общо 740. Те задвижват четирите колела посредством 7-степенна ISR скоростна кутия. Въртящият момент остава непроменен (690 Нм при 5500 об/мин). повечето „коне” са добавени чрез преформатиране на системата за променливо газоразпределение. Максималните обороти на двигателя също са увеличени до 8500 (от 8350 об./мин).

При сгазване на педала на газта, Aventador S се изстрелва от 0 до 100 км/ч за само 2,9 секунди, като препускането на стрелката на скоростомера ще спре на делението 350 км/ч.

Друга новост, въведена при модела,са новите поръчкови гуми Pirelli P Zero. Те са създадени специално за модела с цел подобряване на управлението и сцеплението, а също и за скъсяване на спирачния път. Споменавайки го, стандартно Aventador S е оборудван с карбон-керамични спирачни дискове, които укротяват звяра от 100 до 0 км/ч за само 31 метра.

Влизайки в купето, Lamborghini разкрива нов цифров приборен панел, характерен с няколко визии, сменящи се при избор на един от четирите режима на задвижване: Strada, Sport, Corsa и новият конфигурируем Ego. Доставките на модела започват през пролетта, а стартовата му цена в Европа е 281 555 евро.

Четете още:

Красивото двуврато купе Mercedes-Benz C 124 навършва 30 години

Citroen C3 открива haute couture сезона в супермини сегмента (тест драйв)

На върха (за момента) в гамата на „петицата” застава BMW M550i xDrive

Коментари 4
Кирилица:
Фонетична
Имате 2000 позволени символа

* Моля, коментирайте конкретната статия и използвайте кирилица! Не се толерират мнения с обидно или нецензурно съдържание, на верска или етническа основа, както и написани само с главни букви!

4 коментара
 
- Мамо, днес директорът на училището ме попита дали съм единствено дете в семейството. - Единствено си. И какво? - Директорът каза: "Слава Богу!".
Прочети целия
Обратно в сайта X

ДОСТЪП ЗА ЛОГНАТИ ПОТРЕБИТЕЛИ За да пишете, оценявате или докладвате коментари, моля логнете се в профила си.

  1. Запомни ме
забравена парола Полетата маркирани с * са задължителни
Полето Потребителско име не трябва да е празно.
Полето E-mail не трябва да е празно.
Полето Парола не трябва да е празно.
Полето Повторете паролата не трябва да е празно.
  1. Декларирам, че съм се запознал с Общите условия за ползване на услугите на Нетинфо.
Полетата маркирани с * са задължителни
.

Къде заплатите растат най-много

България Преди 4 минути

Средният годишен бонус на работещите варира сериозно за различните сектори

<p>Ужас в Ню Йорк: Три жертви и един изчезнал след инцидент с лодка</p>

Ужас в Ню Йорк: Три жертви и един изчезнал след инцидент с лодка

Свят Преди 5 минути

Подробности за лодката и самоличността на пътниците не се разкриват

Си обяви "безграничното партньорство" с Русия

Си обяви "безграничното партньорство" с Русия

Свят Преди 21 минути

Що се отнася до Украйна, Си заяви, че Китай е "доволен да види положителните усилия, положени от Русия"

<p>Ще бъде ли поискан извънреден конвергентен доклад за еврозоната?&nbsp;</p>

"Да, България": Правителството да поиска конвергентен доклад за влизане в еврозоната

България Преди 1 час

Това заяви депутатът Мартин Димитров в изявление за медиите

Разпитват свидетели по делото за катастрофата с участието на Лютви Местан

Разпитват свидетели по делото за катастрофата с участието на Лютви Местан

България Преди 1 час

В залата присъстват както двамата обвиняеми, така и представители на държавното обвинение и на частното обвинение

Какво казаха българските политици по повод годишнината от войната в Украйна

Какво казаха българските политици по повод годишнината от войната в Украйна

България Преди 1 час

"На Украйна трябва да бъдат дадени надеждни и стабилни гаранции за сигурност, като незаменимо условие за устойчив мир"

Лавров: САЩ ще трябва да определят представител, който да води диалог с Русия за Украйна

Лавров: САЩ ще трябва да определят представител, който да води диалог с Русия за Украйна

Свят Преди 2 часа

По думите му „позицията на Съединените щати, за разлика от Европа, по отношение на уреждането на въпроса в Украйна, е последователна

<p>Тарантула ухапа пилот, наложи аварийно кацане</p>

Тарантула ухапа пилот, наложи аварийно кацане

Свят Преди 2 часа

Драмата във въздуха се разиграла в петък следобед на Airbus A320 на авиокомпания Иберия, летящ между Дюселдорф, Германия и мадридското летище Барахас

"Алтернатива за Германия": Политическа сензация или заплаха за демокрацията

"Алтернатива за Германия": Политическа сензация или заплаха за демокрацията

Свят Преди 2 часа

Възходът на крайнодясната партия разклаща политическия ред в Германия. Как стигнаха дотук и какво означава това за бъдещето на страната?

Извънредна ситуация в новия епизод на Hell’s Kitchen

Извънредна ситуация в новия епизод на Hell’s Kitchen

Любопитно Преди 2 часа

Нов претендент от Зелените влиза в голямата игра

Британски гражданин налетя на бой на охранител в Боровец

Британски гражданин налетя на бой на охранител в Боровец

България Преди 2 часа

Обвиняемият е задържан за срок до 72 часа

Почистват сградата на ЕП в София след атаката с боя

Почистват сградата на ЕП в София след атаката с боя

България Преди 2 часа

Председателят на Европейската комисия Урсула фон дер Лайен осъди вандалската проява, наричайки я „неприемлива атака срещу европейските институции“

<p>&bdquo;Фаталният&ldquo; сезон на &bdquo;Като две капки вода&ldquo; стартира със&nbsp;забележителен резултат по NOVA</p>

„Фаталният“ сезон на „Като две капки вода“ стартира със забележителен резултат по NOVA

Любопитно Преди 2 часа

Предаването постигна и рекордно голяма преднина пред втората телевизия в класацията

Почина журналистът Иван Ибришимов

Почина журналистът Иван Ибришимов

България Преди 2 часа

"Нестихващо талантлив и много добър човек"

<p>Забраниха на Меган Маркъл да продава дрехи&nbsp;</p>

Меган Маркъл среща нови правни трудности с марката си As Ever: Забранено ѝ е да продава дрехи

Любопитно Преди 2 часа

От близо три години брандът е преминал през редица предизвикателства и все още не е започнал да предлага продукти за продажба.

Християнсоциалният съюз спечели изборите в Бавария

Християнсоциалният съюз спечели изборите в Бавария

Свят Преди 3 часа

ХСС традиционно е първа политическа сила в южния регион, но сега партията обърна тенденцията на спад в подкрепата за нея