В ицепрезидентът на "Туитър" Колин Кроуел и представители на компанията са имали среща с отговорни служители от турския министерски съвет, инфомира в. "Сабах".
Срещата се е провела вчера в Анкара и е била последвана от разговори в Съвета по информационни технологии и Дирекцията по телекомуникации на Турция.
По време на срещите от "Туиър" са приели исканията на южната ни съседка и обещали да спазват решенията на турските съдилища.
Представителите на министерския съвет са изтъкнали, че най-сериозният проблем е
борбата с виртуалните престъпления, извършвани чрез "Туитър"
и са отбелязали, че инкриминираните профили не са били закрити.
Шефовете на компанията обещали да закрият всички линкове, за които настоява турското правосъдие. Те са посочили, че защитават свободата на словото, но са уверили, че са чувствителни по въпроса за престъпленията.
Делегацията на "Туитър" е разговаряла вчера и с председателя на Съвета по информационни технологии Тайфун Аджарер. Преди срещата Аджарер е заявил, че има близо 100 решения на турски съдилища, които компанията не е изпълнила.
Той е посочил, че ще поиска компанията да приложи в кратък срок съдебните решения, особено тези в отговор на жалби на граждани. След срещата, продължила четири часа, Аджарер е отбелязал, че тя е преминала позитивно.
Според представителите на "Туитър" в основата на проблемите с Турция стои липсата на комуникация. Те са предложили създаване на съвместен механизъм за комуникация и турската страна е приела предложението. Решено е механизмът да бъде създаден между "Туитър" и Съвета за информационни технологии.
Турските представители са заявили, че най-ефективният метод за комуникация е
компанията да открие свой офис в Труция.
От "Туитър" обаче смятат, че това не е необходимо, особено, ако бъде създаден механизъм за комуникация.
Те са отбелязали, че "Фейсбук" няма офис в Турция, а достъпът до него е открит, докато "Ютюб" има офис, но достъпът до него е забранен.
Освен това от социалната мрежа са обещали да започнат да плащат данъци в Турция, но са отбелязали, че това ще отнеме време.
Турското правителство изчислява, че "Туитър" генерира годишно 35 млн. долара приходи от реклами в Турция, без да плаща никакви данъци, отбелязва в."Хюриет дейли нюз".
* Моля, коментирайте конкретната статия и използвайте кирилица! Не се толерират мнения с обидно или нецензурно съдържание, на верска или етническа основа, както и написани само с главни букви!