Д иректорът на ФБР Джеймс Коми съобщи, че Бюрото разполага с новооткрити имейли, които може би са свързани с разследването на работата на Хилари Клинтън като държавен секретар. За момента все още не е ясно дали те имат някаква връзка с кандидата за президент на Демократическата партия в САЩ.

Разкритието на Коми предизвика напрежение в страната само няколко дни преди изборите.

Демократите обвиниха директора на ФБР, че е нарушил закона в опит да повлияе на изборите.

Закон от 1939 г. забранява на служителите на ФБР да използват служебната си власт, за да влияят на избори.

Петте изумителни лъжи на Хилари Клинтън за Сирия

Рекордна активност на предварителното гласуване в САЩ

Хакери атакуваха Хилари Клинтън

Оповестяването на откриването на имейлите е станало в писмо до Конгреса в петък, броени дни преди изборите на 8 ноемрви.

Федералните следователи са взели заповед за преглеждане на новооткритите имейли,

предаде агенция Ройтерс, позовавайки се на източник, запознат със сагата.

Председателят на кампанията на Клинтън Джон Подеста и мениджърът на кампанията  Роби Муук поставиха под въпрос решението на Коми да уведоми Конгреса, преди да е наясно дали тези имейли са от значение.

Писмото на Коми било „дълго на намеци, кратко на факти“, заявил Подеста пред Си Ен Ен и обвини шефа на ФБР в създаването на прецедент, оповестявайки аспекти от разследването толкова малко време преди изборите.

Опонентът на Клинтън в битката за Белия дом – Доналд Тръмп, използва този проблем като доказателство за аргументите си срещу Клинтън, че тя е корумпирана и неблагонадеждна.

Доскоро социологическите проучвания даваха преднина на Клинтън пред Тръмп, като тя спечели и трите телевизионни дебата между тях, но

Тръмп започна да топи разликата и то преди скандала с имейлите да избухне отново.

Проучване на общественото мнение, което Ей Би Си Нюз и „Уошингтън поуст“ разпространиха в неделя, показва че Клинтън води с незначителната една точка пред Тръмп. Около една трета от избирателите, участвали в анкетата, заявяват, че са по-малко склонни да подкрепят Клинтън след разкритията на Джеймс Коми.

Скандалът с мейлите на Клинтън избухна миналата година, когато стана ясно, че като държавен секретар на президента Обама в периода 2009 – 2013 г. тя е използвала свой частен мейл сървър и лични имейл адреси за работна кореспонденция, съдържаща класифицирана информация.

Дете: – Тате, гледам, че мама пак се сърди. Бащата: – Това е нейното хоби, синко. Нашето е да не разбираме защо.
Прочети целия
Обратно в сайта X

ДОСТЪП ЗА ЛОГНАТИ ПОТРЕБИТЕЛИ За да пишете, оценявате или докладвате коментари, моля логнете се в профила си.

  1. Запомни ме
забравена парола Полетата маркирани с * са задължителни
Полето Потребителско име не трябва да е празно.
Полето E-mail не трябва да е празно.
Полето Парола не трябва да е празно.
Полето Повторете паролата не трябва да е празно.
  1. Декларирам, че съм се запознал с Общите условия за ползване на услугите на Нетинфо.
Полетата маркирани с * са задължителни
Изборите за кмет в Букурещ: Чиприан Чуку печели с 32.7% от гласовете

Изборите за кмет в Букурещ: Чиприан Чуку печели с 32.7% от гласовете

Свят Преди 3 часа

На второ място е кандидатът на Социалдемократическата партия и настоящ кмет на Четвърти сектор Даниел Балуца с 26,3 процента

Снейлбрук - Илон Мъск строи нов "фирмен град" в Тексас

Снейлбрук - Илон Мъск строи нов "фирмен град" в Тексас

Свят Преди 4 часа

Градът се развива върху площ над 25 квадратни километра, собственост на фирмата, където вече се намират и офиси на „СпейсЕкс“ и платформата „Екс“

Трагедия на пътя: 27-годишен мъж загина на място край Велинград

Трагедия на пътя: 27-годишен мъж загина на място край Велинград

България Преди 6 часа

Загиналият е управлявал лек автомобил, предприел е изпреварване и се е блъснал в насрещно движещ се микробус

Евакуираха болни моряци от заседналия край Ахтопол танкер

Евакуираха болни моряци от заседналия край Ахтопол танкер

България Преди 6 часа

Това каза на брифинг пред журналисти вицеадмирал Румен Николов – директор Главна дирекция „Аварийно-спасителна дейност“

Мъж загина при челна катастрофа на пътя Габрово - Севлиево

Мъж загина при челна катастрофа на пътя Габрово - Севлиево

България Преди 8 часа

По първоначални данни челно са се сблъскали два автомобила

Тегне ли проклятие над Лувъра? Музеят погълнат от мръсни води, стотици книги са унищожени

Тегне ли проклятие над Лувъра? Музеят погълнат от мръсни води, стотици книги са унищожени

Свят Преди 9 часа

Наводнението е станало в отдела за древноегипетските антични произведения на изкуството

Крал Чарлз и кралица Камила показаха коледната си картичка за 2025 г.

Крал Чарлз и кралица Камила показаха коледната си картичка за 2025 г.

Любопитно Преди 9 часа

Фотографията показва краля и кралицата във вила „Волконски“ в Рим по време на посещението им в Италия през април

Арестуваха мъж на летище "Хийтроу" след атака с лютив спрей

Арестуваха мъж на летище "Хийтроу" след атака с лютив спрей

Свят Преди 10 часа

Пострадалите при атаката бяха откарани в болница, но се смята, че те не са в сериозно състояние

Помощ по въздух: Доставиха провизии на моряците от заседналия край Ахтопол танкер

Помощ по въздух: Доставиха провизии на моряците от заседналия край Ахтопол танкер

България Преди 10 часа

Плавателният съд е трети ден край Ахтопол и по всяка вероятност ще остане на котва и през следващите дни

Зеленски призова за още ПВО след масирани руски удари

Зеленски призова за още ПВО след масирани руски удари

Свят Преди 10 часа

Вчера и днес Русия отново бомбардира Украйна с множество удари с дронове и ракети

Нетаняху: Анексирането на Западния бряг остава предмет на дискусии

Нетаняху: Анексирането на Западния бряг остава предмет на дискусии

Свят Преди 10 часа

Нетаняху съобщи днес също така, че ще се срещне с президента на САЩ Доналд Тръмп по-късно през месеца

Доналд Тръмп и Кийт Келог

Кийт Келог: Краят на войната в Украйна е наистина близо

Свят Преди 10 часа

Двата основни спорни въпроса са за територията – предимно за бъдещето на Донбас – и за бъдещето на украинската Запорожка АЕЦ - най-голямата в Европа, която в момента е под руски контрол

Осуетиха опит за военен преврат в Бенин

Осуетиха опит за военен преврат в Бенин

Свят Преди 10 часа

По-рано група военни обявиха по държавната телевизия, че са взели властта

Движението на тирове през "Кулата" и "Илинден" е спряно

Движението на тирове през "Кулата" и "Илинден" е спряно

България Преди 11 часа

Заради протеста на гръцките фермери е блокиран за камиони и ГКПП "Капитан Петко войвода"