Малайзия забрани "Петдесет нюанса сиво" преди премиерата
Източник: Thinkstock/Guliver

Е ротичният филм "Петдесет нюанса сиво" беше забранен в Малайзия. Лентата няма да се появи в кината в азиатската страна, след като тя "цензурира" филма, определяйки го за "по-скоро порнография, отколкото кино".

Малайзия е взела това решение, тъй като сцените във филма не са с "естествено сексуално съдържание".

"Съдържанието е по-скоро садистично с оглед на сцените с жена, завързана на легло и бита с камшик", обясниха от журито, цензурирало лентата.

Главната актриса Дакота Джонсън наскоро пък сподели, че е горда от филма, но въпреки това няма да остави семейството и приятелите си да го гледат.

Междувременно в. "Дейли експрес" съобщи, че еротичният филм е поставил рекорд с 2,75 млн. предварително продадени билета в 39 държави преди пускането му по екраните на 13 февруари във Великобритания.

В САЩ филмът е забранен за лица до 18 години заради "наситено сексуално съдържание, включително и диалог, необичайно поведение и стряскаща голота". Във Великобритания възрастовата граница е същата заради "страстен секс и садомазохизъм".

Наскоро лентата попадна в класация за най-мръснишките филми на екрана сред 100-те най-еротични ленти на 2014 г. взети заедно и това постави филма на първо място като най-еротичният за последното десетилетие.

Франс прес дори съобщи, че "Петдесет нюанса сиво" е предизвикал интереса на милиони читатели - от домакини до затворници в Гуантанамо, стимулирайки продажбите на секс играчки.

Производители и търговци се надяват, че планираното за Деня на влюбените излизане на филма по екраните ще даде нов тласък на продажбите на секс играчки и аксесоари.

Феновете с нетърпение очакват да видят на големия екран еротичните приключения на богатия бизнесмен Крисчън Грей и младата студентка Анастейжа Стийл.

Блокбъстърът включва 20-минутни еротични сцени с участието на Грей (от общо 100-минутната лента), чиято роля се изпълнява от британския актьор Джейми Дорнан, и на Стийл, в чийто образ се е снимала Дакота Джонсън.

Книгата, по която е създаден филмът, пък е преведена на повече от 50 езика, като от нея са продадени над 70 милиона броя по света.

Киномани ли сте? Кои ленти и актьори според Вас имат най-големия шанс и заслужават да спечелят "Оскар"? Споделете Вашето мнение като участвате в анкетата на ЕСТАТ и Vesti.bg.

Обратно в сайта X

ДОСТЪП ЗА ЛОГНАТИ ПОТРЕБИТЕЛИ За да пишете, оценявате или докладвате коментари, моля логнете се в профила си.

  1. Запомни ме
забравена парола Полетата маркирани с * са задължителни
Полето Потребителско име не трябва да е празно.
Полето E-mail не трябва да е празно.
Полето Парола не трябва да е празно.
Полето Повторете паролата не трябва да е празно.
  1. Декларирам, че съм се запознал с Общите условия за ползване на услугите на Нетинфо.
Полетата маркирани с * са задължителни
Доналд Тръмп

Драма в последните минути: Тръмп спря бруталните мита за Канада, даде 72 часа отсрочка

Свят Преди 49 минути

Тръмп написа в платформата си Truth Social, че отлагането е резултат от постигната сделка между двете страни „при условие на финализиране на документите“

,

Психолог обясни: Защо летният флирт остава в паметта ни за цял живот

Любопитно Преди 1 час

Летният флирт е като фойерверк, докато дългата връзка е огън в печката, казва психологът Светла Влахова. Според нея липсата на битови ангажименти прави морските истории толкова ярки, но истинското изпитание започва в ежедневието

Задействаха BG-ALERT заради пожар в Дупница

Задействаха BG-ALERT заради пожар в Дупница

България Преди 10 часа

Пожарът е локализиран на площ от 65 дка.

Осъдиха на смърт братовчед на Башар Асад

Осъдиха на смърт братовчед на Башар Асад

Свят Преди 10 часа

Уасим Асад е първият член на семейството Асад, който беше съден в съдебна зала

Северна Македония обяви нов посланик в София

Северна Македония обяви нов посланик в София

България Преди 10 часа

Крум Ефремов по-рано е бил посланик на Северна Македония в Украйна

Отровиха пет лешояда в „Централен Балкан“

Отровиха пет лешояда в „Централен Балкан“

България Преди 10 часа

Посегателството срещу защитени видове е наказуемо, като се предвижда лишаване от свобода до пет години и глоби до 11 хил. евро

Миронов: Време е да ударим Великобритания с балистична ракета "Орешник"

Миронов: Време е да ударим Великобритания с балистична ракета "Орешник"

Свят Преди 11 часа

Лавров обвини Великобритания в участие във войната с Украйна

Нивото на Дунав при Галац падна до 16 см от кота 0

Нивото на Дунав при Галац падна до 16 см от кота 0

Свят Преди 11 часа

Дебитът на Дунав при навлизането на реката в Румъния е едва 1350 кубични метра в секунда

Хакери откраднаха данни на 1,2 млн. души

Хакери откраднаха данни на 1,2 млн. души

Свят Преди 11 часа

Службите в Латвия предупредиха, че измамници могат да злоупотребят с откраднатите данни

България поиска информация от Сърбия за пожара и предложи помощ

България поиска информация от Сърбия за пожара и предложи помощ

България Преди 12 часа

Българските дипломатически представителства в Белград и Ниш поддържат постоянен контакт с компетентните сръбски институции

Загинаха шефката на пиара на „Диор“ и продуцентът Никола Алтмайер

Загинаха шефката на пиара на „Диор“ и продуцентът Никола Алтмайер

Свят Преди 12 часа

Колата на двойката се е блъснала в насрещно движещ се камион

Ефремова: Работи се с родителите на задържаните за убийството на Кузев, но не всички съдействат

Ефремова: Работи се с родителите на задържаните за убийството на Кузев, но не всички съдействат

България Преди 13 часа

Социалният министър: Има нужда законът да бъде променен в посока на това да бъде модернизиран

Над 6000 бали със слама горят край Ковачица

Над 6000 бали със слама горят край Ковачица

България Преди 13 часа

Огънят вече е обхванал и намираща се в близост постройка

Връщат шефа на ВиК-Несебър в ареста

Връщат шефа на ВиК-Несебър в ареста

България Преди 13 часа

С решението си Апелативният съд възстановява най-тежката мярка за неотклонение спрямо обвиняемия

Евакуираха десетки деца заради пожар край Мездра

Евакуираха десетки деца заради пожар край Мездра

България Преди 14 часа

Пожарът е погълнал четири постройки