Карамазов като жабокът принц
Владимир Карамазов и героят му принц Навийн, превърнат в жабок   
Пн нцът жабок в най-новата пълнометражна анимация на "Дисни" ще говори на български с гласа на Владимир Карамазов.

"Голямата ми мечта беше да озвучавам филм на "Дисни" - признава популярният актьор и допълва: - Изисква се голямо актьорско майсторство."

За него участието в "Принцесата и жабокът" е предизвикателство не само с превъплъщението в анимационен персонаж - нужни са бърза настройка и достоверно предаване на крайните и противоречиви емоции на жабока, обясняват от "Форум филм".

Наред с това водещият на "Сървайвър" трябва да улавя и интонацията в гласа на актьора от оригинала - а това е Бруно Кампос, който се е снимал главно в тв сериали като "Спешно отделение" и "Клъцни/срежи".

Техният принц Навийн е пристигнал от далечна Малдония

в американската столица на джаза Ню Орлиънс. Разглезен, безотговорен и ленив младеж, той си пробива път в живота с привлекателна външност и неустоим чар.


Богатството и рангът му обаче привличат злия д-р Фасилиър - черен магьосник, чийто опит да открадне кралските привилегии на Навийн, води до мистериозното превръщане на красивия принц в жабок.

Опитът на Навийн да използва старата приказка за целувката, за да си върне човешката форма, превръща Таяна също в земноводно.

Двамата се оказват отнесени в блатата на Луизиана, където търсят добрата магия на загадъчната 197-годишна жрица на име Мама Оди, преследвани от ловци на жаби.

В тяхното опасно, странно, но същевременно забавно приключение им помагат нещастно влюбеният светулко Рей и алигатор, който свири джаз и неслучайно носи името Луис.

Накрая любовта побеждава и различията, които са изглеждали толкова важни преди, сякаш потъват в блатото...

В оригиналния вариант актьорите, които озвучават принцеса Тиана (Аника Нони Роуз) и принц Навийн не са толкова известни, но за поддържащите роли са привлечени популярни имена като Джон Гудман, Анджела Басет, Терънс Хауърд и тв водещата Опра Уинфри.

Този съвременен прочит на класическата приказка от Братя Грим е създаден от режисьорите Рон Клемънтс и Джон Мъскър, за които това е шестият съвместен филм.

За първи път двамата работят заедно през 1986-а, а във филмографията им влизат класики като "Малката русалка" и "Аладин", а също "Херкулес" и "Планетата на съкровищата".

"Принцесата и жабокът" е 49-ият анимационен филм на студията в традициите, установени преди почти 75 години със "Снежанка и седемте джуджета".

"Връщаме се към искреното, класическо разказване на приказки от "Дисни". Връщаме се към мюзикъла. Връщаме се и към

топлината и вълшебството на рисуваната анимация

Всичко това е като завръщане у дома", споделя продуцентът на филма Питър дел Вечо.

"Опитваме се да преоткрием всичко - обяснява художественият директор Йън Гудинг ("Тарзан", "Херкулес", "Покахонтас"). - Трудно е просто да подхванеш ей така този анимационен стил - не е като да си го сложил във фризера и просто да го размразиш.

Има много предизвикателства, доста подготовка и... да разбереш откъде отново да си купиш хартия."

"Процесът беше много интересен - спомня си и Дел Вечо. - За щастие имаме доста колективна памет, затова сме наясно как искаме да го направим, но тъй като започваме от началото, трябваше да мислим и как искаме да го правим в бъдеще.

Затова говорехме да рисуваме на ръка, но без хартия. Технологията обаче още не е стигнала дотам и най-доброто засега е да рисуваме на хартия. И се радвам, че взехме това решение."

Визуалният стил на филма е повлиян от класики като "Бамби" - за сцените сред природата - и "Лейди и Скитника" (за архитектурните елементи, характерни за Ню Орлиънс през 20-те години на ХХ век).

Музиката е от носителя на "Оскар" Ранди Нюман ("Колите", "Таласъми ООД", "Играта на играчките"), а саундтракът включва седем нови песни и различни стилове като джаз, блус, госпъл и зайдеко, типичен за френскоговорящите креоли в щата Луизиана.

"Принцесата и жабокът" излиза на Коледа, 25 декември, а у нас се разпространява от "Форум филм".

Междувременно от днес на българския музикален пазар е албумът The Magic Of Disney, събрал

над 20 песни от анимациите на студията "Дисни"

Дискът включва най-добрите изпълнения от саундтрака на класики като "Цар Лъв" (със Circle Of Life на сър Елтън Джон), "Книга за джунглата" (с песента на мечока Балу The Bare Necessities), "Аристокотки", "Красавицата и Звяра", "Аладин", "Питър Пан", "Покахонтас" и много други.

В компилацията не липсват и песни от филми, излезли през последните години - например "Таласъми ООД", "Колите" и игралния кинохит "Карибски пирати".

The Magic Of Disney се разпространява от "Анимато мюзик" / "Дисни рекърдс".
- Скъпи, кажи ми нещо романтично! - Виждаш ли ги всичките тези облаци на небето? - Да. - Давай да се прибираме, че ще вали.
Прочети целия
Обратно в сайта X

ДОСТЪП ЗА ЛОГНАТИ ПОТРЕБИТЕЛИ За да пишете, оценявате или докладвате коментари, моля логнете се в профила си.

  1. Запомни ме
забравена парола Полетата маркирани с * са задължителни
Полето Потребителско име не трябва да е празно.
Полето E-mail не трябва да е празно.
Полето Парола не трябва да е празно.
Полето Повторете паролата не трябва да е празно.
  1. Декларирам, че съм се запознал с Общите условия за ползване на услугите на Нетинфо.
Полетата маркирани с * са задължителни
„Свобода за Имамоглу“: Хиляди протестират в Истанбул в подкрепа на арестувания кмет

„Свобода за Имамоглу“: Хиляди протестират в Истанбул в подкрепа на арестувания кмет

Свят Преди 53 минути

Арестът на Имамоглу предизвика най-големите демонстрации в Турция през последното десетилетие

Надежда сред руините: Откриха признаци на живот под срутилия се небостъргач в Мианма

Надежда сред руините: Откриха признаци на живот под срутилия се небостъргач в Мианма

Свят Преди 1 час

Около 15 души са затрупани под отломките на групи от трима до седем души

Протест срещу насилието на животни пред Съдебната палата в София

Протест срещу насилието на животни пред Съдебната палата в София

България Преди 1 час

За най-строги наказания при насилие срещу животни се обявиха протестиращите

Частично слънчево затъмнение днес, ето къде ще може да се види

Частично слънчево затъмнение днес, ето къде ще може да се види

Свят Преди 2 часа

Затъмнението ще бъде видимо над част от Северното полукълбо - от Източна Канада до Сибир

"Най-необичайното събуждане“: Туристка разкри реалността в Северна Корея

"Най-необичайното събуждане“: Туристка разкри реалността в Северна Корея

Свят Преди 3 часа

В Северна Корея всички жители се будят едновременно от натрапчив звук

Откриха древни доказателства за разпъването на Христос

Откриха древни доказателства за разпъването на Христос

Любопитно Преди 4 часа

Произведението на римския историк Тацит "Анали" съдържа уникална информация за живота на Исус

Изгубени в небето: Най-големите авиационни мистерии – от полет MH370 до Бермудския триъгълник

Изгубени в небето: Най-големите авиационни мистерии – от полет MH370 до Бермудския триъгълник

Любопитно Преди 4 часа

Кои са най-големи авиационни мистерии на всички времена може да прочетете в следващите редове

Април започва с дъждове и застудяване – ето какво ще е времето на Великден

Април започва с дъждове и застудяване – ето какво ще е времето на Великден

България Преди 5 часа

Тази прогноза направи климатологът Симеон Матев

България отбелязва 21 години като пълноправен член на НАТО

България отбелязва 21 години като пълноправен член на НАТО

България Преди 5 часа

На 29 март 2004 г. страната ни направи своя стратегически избор, присъединявайки се към Северноатлантическия пакт

Трапезата за Великден: Цените на яйцата и зеленчуците рязко се повишават

Трапезата за Великден: Цените на яйцата и зеленчуците рязко се повишават

България Преди 5 часа

Овцевъдите призовават агнешкото месо да се купува директно от производителя

Руска атака с дронове уби четирима и рани 19 души в Украйна

Руска атака с дронове уби четирима и рани 19 души в Украйна

Свят Преди 5 часа

Избухнали са пожари в хотел, бензиностанции и домове

Празник е! Имен ден имат мъжете с тези имена

Празник е! Имен ден имат мъжете с тези имена

Любопитно Преди 6 часа

Днес своя имен ден празнуват всички, които носят името Марко и неговите производни

Тръмп заяви, че е открит за митнически споразумения с други държави

Тръмп заяви, че е открит за митнически споразумения с други държави

Свят Преди 6 часа

Тръмп също така заяви, че скоро ще обяви нови мита, насочени към фармацевтичните продукти

След земетресението: Броят на загиналите в Мианма вече е 1002 души

След земетресението: Броят на загиналите в Мианма вече е 1002 души

Свят Преди 7 часа

Ранените са 2376, 30 са в неизвестност

Руското военно разузнаване: Каква е ролята на ГРУ

Руското военно разузнаване: Каква е ролята на ГРУ

Свят Преди 7 часа

Матиас Ул е автор на „ГРУ. Неизвестната история на руско-съветските военни служби от 1918 г. до наши дни“