Н ай-малко седем души бяха ранени при три отделни бомбени атаки срещу мюсюлмани шиити в пакистанския град Карачи, съобщиха от полицията.
"Става въпрос за маломощни взривове, като общо седем души са ранени", съобщи представителят на полицията в града Амир Фаруки. Той поясни, че сред ранените има и двама полицаи. Експлозиите са избухнали по време на религиозна процесия на шиити. Първата бомба е избухнала в центъра на Карачи, ранявайки двама души. Няколко минути по-късно втора бомба е избухнала когато на мястото на първия инцидент са се събрали спасители, полиция и журналисти Ранени са били четирима души, сред които полицай. Третият взрив е избухнал в северната част на града и отново е бил насочен срещу шиити. Ранен е полицай. Шиитите са около една четвърт от населението на Пакистан. /АФП /
Седем ранени при три слаби експлозии срещу шиити в Карачи
Най-малко седем души бяха ранени при три отделни бомбени атаки срещу мюсюлмани шиити в пакистанския град Карачи, съобщиха от полицията.
13 ноември 2013, 22:38