О нези, които дърпат конците на тази организирана акция работят срещу националната сигурност и интересите на България. Не е възможно повторение на банковата криза от 1996-97 година.
Това казва директорът на Института за социални и политически изследвания проф. Нансен Бехар пред Дойче веле. При управлението на Жан Виденов банковият сектор и финансовата стабилност на страната наистина бяха разклатени, а левът постоянно се обезценяваше. Днес нещата са коренно различни: БНБ има достатъчно ресурс да се намеси, а валутният борд представлява мощен стабилизиращ фактор, коментира професорът.
Нансен Бехар е привърженик на теорията за взаимовръзката между политическите и икономическите кризи, а България напоследък преживя сериозна политическа криза, която не може да няма и своето икономическо изражение, казва той. В България има определени кръгове, които са заинтересовани от разклащането на банките - това са хора с огромни заеми, имащи интерес от обезценяването на българския лев, и свързани с движението на парични средства на международния пазар.
Онези, които дърпат конците на тази организирана акция работят срещу националната сигурност и интересите на България, а не срещу конкретна банка, защото с действията си те намаляват шансовете на страната за членство в еврозоната и Шенген, предупреждава директорът на Института за социални и политически изледвания проф. Бехар. /БГНЕС /
Н.Бехар: Участниците в атаката срещу банките работят срещу България
Онези, които дърпат конците на тази организирана акция работят срещу националната сигурност и интересите на България. Не е възможно повторение на банковата криза от 1996-97 година.
28 юни 2014, 13:33
* Моля, коментирайте конкретната статия и използвайте кирилица! Не се толерират мнения с обидно или нецензурно съдържание, на верска или етническа основа, както и написани само с главни букви!