Корупция в този кабинет няма, тя е на по-ниските нива.
Това заяви пред журналисти в парламента председателят на ПГ на ГЕРБ Красимир Велчев.
Поводът за изявлението на Велчев са първите три години от управлението на ГЕРБ и оценката на опозицията.
Велчев не отрече, че управляващите обсъждат идеи за закон за корупцията, с който порочните практики да бъдат премахнати или силно ограничени, но засега нямало нищо конкретно.
За мен е важно и ще се радвам, ако в нашия мандат направим закон за корупцията, посочи той.
И уточни, че това не е елементарно и лесно. Явно, че сегашните закони не са достатъчно конкретни, след като такива негативни неща продължават в обществото, каза Красимир Велчев.
По думите му особено голяма е корупцията на средните нива.
Като отидете в общината, в 90% от случаите не се спазват срокове за много документи, даде пример той, защото чиновниците се надяват да получат нещо "допълнително".
Красимир Велчев не е изненадан от критиките на опозицията след три години управление на ГЕРБ
Важна е оценката на хората, каза той и добави, че в политиката, за разлика от други области, няма ясни критерии за свършена работа.
Управляващите винаги ще бъдат упреквани, че на са свършили нещо, заключи Велчев.
Политическата оценка на депутатите за правителството щяла да стане ясна в края на годината. За икономическата политика - думата била на ЕС, на Европейската банка.
Като недостатъчно определи извършеното в социалната сфера председателят на ПГ на ГЕРБ.
Майка ми е на 85 години, ако не й помагам, няма да може да живее много добре, каза Красимир Велчев. Все пак според него направеното не било малко - запазени са ниските данъци, пенсиите не са намалени.
Няма министър-председател или министър, който да не иска по-високи доходи, добави депутатът. Въпросът е докъде една държава може да си го позволи.
Да давам оценка на министри, на премиер, на други организации - ще звучи несправедливо, заяви Красимир Велчев. Велчев обаче не пропусна да отбележи наглостта според него, с която се дават оценки на някои неща, визирайки БСП.
Той не е съгласен с твърденията на левицата, че са получавани много конструктивни съвети, които мнозинството е отхвърляло.
Ако преди една година ги бяхме послушали и не бяхме спрели - макар и донякъде, инвазията във фотоволтаичната система, сега България щеше да бъде на колене, посочи той.