С лед като разгневи кралицата и обществеността, британската Би Би Си се готви тази седмица да съкращава персонал чрез премахване на щатни бройки.
Това е най-голямата криза за световноизвестния телевизионен и радиоразпространител след сблъсъка му с британското правителство заради Ирак.
Държавно финансираната корпорация, известна с отличното качество на журналистиката си, тази година изглежда премина от една криза в друга, което навреди на авторитета й и на доверието на зрителите й.
Служители и анализатори обаче се опасяват, че съкращенията ще се отразят на качеството, особено по отношение на журналистиката. "Ще остане по-малко време за този вид работа, в който Би Би Си пожъна толкова високи успехи, като "От нашия кореспондент" например - отиваш на място, вземаш информация от живи хора на истински места и разкриваш какво всъщност става", казва Барнет.
Клеър Ендърс смята, че една от целите на силно публичния характер на дебата около съкращенията на работни места е правителството да се почувства неловко заради по-ниската субсидия.
"Аз често посещавам Би Би Си и е шокиращо да видиш хора с първокласни дипломи от Оксфорд или Кеймбридж, които са най-обикновени момчета за всичко и например придружават гостите до нюзрума.
Би Би Си е изключително богат, изключително далновиден и най-успешният обществен телевизионен и радиоразпространител в света в своите области на дейност", заявява Клеър Ендърс.
* Моля, коментирайте конкретната статия и използвайте кирилица! Не се толерират мнения с обидно или нецензурно съдържание, на верска или етническа основа, както и написани само с главни букви!