Борисов: Победих БСП 10 пъти и не могат и митинг сами да направят
Митингът на ГЕРБ в Пловдив   
Източник: БГНЕС
214

"Победил съм БСП над 10 пъти и БСП го докара дотам, че не може вече да направи сама и митинг, затова покани ДПС на него." Това каза на митинга на ГЕРБ в Пловдив лидерът на партията Бойко Борисов.

Пловдив е пълен с хора - те са над 35 хил. души.

"Орешарски е държавен служител. Той е на партиен митинг на БСП. Следователно той трябва да бъде уволнен, трябва да си подаде оставката", каза Борисов. "Премиерът Пламен Орешарски обясни, че който отиде на митинг, ще бъде уволнен. Поне веднъж да си удържи на думата и да си подаде оставка. Няма да го наричам премиер, България е имала добри премиери, той е обида за тази дума. Ще сезираме Европа за тази закана на премиера – да уволнява държавни служители, защото ходят на митинг", заяви още лидерът на ГЕРБ.

"Управляват БСП и ДПС и НДСВ – спират всички фондове на ЕС, идва ГЕРБ – пускат всички фондове, идват БСП и ДПС и "Атака" и пак спират всички фондове. И Станишев казва – това е заради ГЕРБ. Когато ГЕРБ беше на власт, нямаше нито едно спряно евро, допълни Борисов. 

Следващите седмици няма да имаме пощада към управляващите,

каза още Борисов. Той попита риторично, защо ги няма тук социолозите и политолозите, които твърдят, че ГЕРБ са умрели и ги няма вече. "Нека погледнат този площад", каза лидерът на ГЕРБ.

"Допуснахме грешки, аз допуснах много грешки. Никой не се е родил научен. Извадил съм си поуки от това, което се е случило на мен и партията, заяви Борисов. Той призова лидерите на останалите партии за "малко разум". 

Той отправи и сериозно предупреждение в речта си, че

ако детето му не се оправи от това, което са му причинили, няма да има пощада.

Борисов отказа да каже на журналистите какво се е случило с детето му след протестите пред дома му в Банкя. „Не е ваша работа”, каза лидерът на ГЕРБ.

Активисти на „България без цензура" обсадиха дома на Бойко Борисов в Банкя тази сутрин.

По-рано на редакционните пощи на медиите в Пловдив бе разпратено съобщение: „Очевидно гражданите на София са били въодушевени от наличието на действащ офис на застрахователна компания SIC, която уж отдавна беше останала в миналото. Пред къщата на бившия сикаджия, бившия каратист, бившия главен секретар, бившия кмет и бившия премиер се изви дълга опашка от ранобудни мераклии да се застраховат срещу връщането на тези пет превъплъщения на Бойко Борисов във властта. Така заминаването на дивия каратист към Пловдив беше осуетено".. Най-вероятно това стана причина лидерът на партията да закъснее за началния час на митинга в Пловдив, отбелязва Агенция "Фокус".

"И ние сме хора, и ние имаме души и всеки има нужда от мотивация и подкрепа", заяви лидерът на ГЕРБ в речта си днес. "Искам да се извиня на гражданите от Пловдив - които не мислят като нас, да ни извинят. Днешният митинг го направихме в Пловдив, защото в София има агитки, има други протестиращи - студентите, и митинги", каза Борисов.

"ГЕРБ е партия, която има кауза и е единствения препъни-камък на ДПС и БСП, но симпатизантите им не заслужават обидното определение", обърна се той  към симпатизантите, които крещяха "червени боклуци".

Борисов заяви в речта си в Пловдив днес, че

подкрепя действията на студентите, но се разграничи от техния протест.

"Подкрепяме ги. Дали са прави или не, животът ще ги научи. Но те са будни деца", каза лидерът на ГЕРБ.

Над 35 хил. души на митинга на ГЕРБ в Пловдив
Над 35 хил. души на митинга на ГЕРБ в Пловдив Източник: БГНЕС

Протестиращите скандират „Оставка” и "Избори". От трибуната вече говориха депутатите Менда Стоянова и Цецка Цачева, зам.-председателят на ГЕРБ Цветан Цветанов.

"Видяхме как накараха МВР да бие студенти, да подготвя "опорни точки".

А всички, които протестираха 150 дни срещу управляващите, са демократично мислещите граждани, които демонстрираха спонтанно", заяви Цветанов. "Ние сме достатъчно силни да издържим на тази репресия. Победата, която ще извоюваме на следващите избори ще върне демокрацията", добави бившият вицепремиер.

Цветанов благодари на Европейската народна партия и новоизбрания й лидер Жозеф Дол за това, че европейската десница ще наблюдава правораздавателната и съдебната система у нас.

Членове и симпатизанти на ГЕРБ от цялата страна се събраха на централния площад в Пловдив за националния митинг с искане за оставка на правителството и предсрочни избори. Пристигнали са представители на ГЕРБ от всички областни структури на партията. Много от присъстващите са залепили надпис "Оставка" на якетата си и на знамената и плакатите, които носят.

В момента вече има 70 автобуса.

Митингът започна с фолклорна програма. Засилено е полицейското присъствие по затворения участък от бул. "Цар Борис III Обединител" от кръстовището със Сточна гара до кръстовището с бул. "Шести септември".

Посоченият участък ще остане затворен до 15.00 ч. заради митинга на ГЕРБ. Натоварен е трафикът по бул. „Христо Ботев”, заради ограничението наложено по съседния булевард.

Коментари 214
Кирилица:
Фонетична
Имате 2000 позволени символа

* Моля, коментирайте конкретната статия и използвайте кирилица! Не се толерират мнения с обидно или нецензурно съдържание, на верска или етническа основа, както и написани само с главни букви!

214 коментара
 
-Тате, защо жените не са ходили в казармата? - Сине, ти представяш ли си майка ти с калашник.  
Прочети целия
Обратно в сайта X

ДОСТЪП ЗА ЛОГНАТИ ПОТРЕБИТЕЛИ За да пишете, оценявате или докладвате коментари, моля логнете се в профила си.

  1. Запомни ме
забравена парола Полетата маркирани с * са задължителни
Полето Потребителско име не трябва да е празно.
Полето E-mail не трябва да е празно.
Полето Парола не трябва да е празно.
Полето Повторете паролата не трябва да е празно.
  1. Декларирам, че съм се запознал с Общите условия за ползване на услугите на Нетинфо.
Полетата маркирани с * са задължителни
Стив Уиткоф ще посети Близкия изток, за да обсъди споразумението между Израел и "Хамас"

Стив Уиткоф ще посети Близкия изток, за да обсъди споразумението между Израел и "Хамас"

Свят Преди 1 час

Първата фаза на примирието приключва в началото на март

Модел на OnlyFans твърди, че е бременна след секс със 100 мъже за ден

Модел на OnlyFans твърди, че е бременна след секс със 100 мъже за ден

Любопитно Преди 1 час

Бъдещата майка все още не разкрива други подробности относно бременността си

"Като две капки вода за всяко дете и всеки родител" събра над 248 000 лева в подкрепа на най-малките деца и техните родители

"Като две капки вода за всяко дете и всеки родител" събра над 248 000 лева в подкрепа на най-малките деца и техните родители

Любопитно Преди 3 часа

С набраните средства УНИЦЕФ ще разшири програмата „Заедно от началото“ в три нови общини

Скиор загина на писта „Мечи чал“ край Чепеларе

Скиор загина на писта „Мечи чал“ край Чепеларе

България Преди 4 часа

Намерен е в безсъзнание, със следи от наранявания по тялото

<p>Лекар: Това заболяване може да доведе до фатален край</p>

Какво е наследствен ангиоедем? Ето какво трябва да знаем за това алергично заболяване

България Преди 4 часа

Болестта може да доведе до фатален край, предупреждава проф. Мария Стаевска

„Мръсни“ коментари на ютубър предизвикаха масов скандал в Индия

„Мръсни“ коментари на ютубър предизвикаха масов скандал в Индия

Свят Преди 4 часа

Каква е причината може да прочетете в следващите редове

Израел отлага освобождаването на палестински затворници

Израел отлага освобождаването на палестински затворници

Свят Преди 4 часа

"Хамас" определи тези действия като "крещящо нарушение за споразумението за прекратяване на огъня"

Съмнение за хранително натравяне в пловдивска детска градина

Съмнение за хранително натравяне в пловдивска детска градина

България Преди 4 часа

Десетки деца са потърсили лекарска помощ в петък вечер

От МВР отговориха на обвиненията от страна на „Възраждане”

От МВР отговориха на обвиненията от страна на „Възраждане”

България Преди 5 часа

Задържаните протестиращи не са били оставени „голи”

Още трима задържани за нападението с нож във Франция

Още трима задържани за нападението с нож във Франция

Свят Преди 5 часа

Основният заподозрян беше арестуван малко след атаката

Четиридесетте слона: Женската банда, която тероризираше Лондон

Четиридесетте слона: Женската банда, която тероризираше Лондон

Любопитно Преди 6 часа

Четиридесетте слона се отличават не само със странното си име, а и с факта, че бандата се състои изцяло от жени

След протеста: От „Възраждане” твърдят, че са жертва на репресии

След протеста: От „Възраждане” твърдят, че са жертва на репресии

България Преди 6 часа

Костадин Костадинов определи случилото се като "полицейски произвол"

Вторият медицински хеликоптер ще бъде в България следващата седмица

Вторият медицински хеликоптер ще бъде в България следващата седмица

България Преди 7 часа

Това съобщи министърът на здравеопазването доц. д-р Силви Кирилов

Снимката е илюстративна

Спрей, прикриващ следите от наркотици - нов хит сред подрастващите

България Преди 8 часа

При поръчка, той пристига за по-малко от 24 часа